1. Новини Закарпаття
  2. >

Чому Україна продовжує торгувати з РФ: експерти дали пояснення

13.01.2019 23:55 Аналітика

Україні вигідніше купувати деякі товари в Росії.

Торгівля з Росією зростає в останні півтора року, і в основному Україна закуповує у країни-агресора стратегічно важливу продукцію.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

РФ залишається для України одним з основних торговельних партнерів. Згідно з даними Укрстата, за десять місяців 2018 року Росія займала перше місце за сумою українського експорту – 3,03 млрд. доларів. До Польщі Україна продає товарів на суму 2,7 млрд. доларів, до Італії – на 2,2 млрд. доларів.

В обсязі продукції, що імпортується в Україну, Росія також на першому місці, випереджаючи навіть Китай. З січня по жовтень минулого року завезено російських товарів на 6,6 млрд. доларів, з Китаю – на 6,08 млрд. доларів.

При цьому експерти вказують, що в російському імпорті переважають товари стратегічного призначення. Мова йде про нафту та нафтопродукти, коксово-бітумінозне вугілля, міндобрива, ядерне паливо. У даному випадку Україні просто вигідніше купувати ці товари у Росії, оскільки альтернативні варіанти дорожче, що відразу ж позначиться на ціні кінцевої продукції, а значить і на конкурентоспроможності українських товарів.

Тому експерти радять “не шукати зради там, де її немає”, але зазначають, що Україні варто планомірно працювати над тим, щоб іти від існуючої залежності від російської продукції.

Нагадаємо, що Трамп потрапив у новий скандал із Путіним.

Читайте на ГК:"Готуємося до зупинки транзиту з 1 січня". Чому переговори по газу виявилися просто "розмовами" і до чого готуватися Україні взимку, - Страна
Читайте на ГК:Зеленський підписав закон про відтермінування штрафів для "єврономеірів"
Читайте на ГК:Опубліковано законопроект про ринок землі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка