1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт вважає, що Третя світова може початись в Україні

24.12.2018 14:09 Аналітика

Світ згадав про Україну після захоплення українських кораблів і моряків у Керченській протоці, зазначає професор Військового коледжу сухопутних військ США.

Світ згадав про Україну після захоплення українських кораблів і моряків у Керченській протоці, зазначає професор Військового коледжу сухопутних військ США.

Місцем початку нової світової війни може стати Україна, вважає професор Військового коледжу сухопутних військ США Роберт Фарлі. Про це він написав у блозі на сайті National Interest 22 грудня. 

"Сьогодні ж, коли міць Китаю продовжує зростати, а Росія рішуче відкидає норми міжнародного порядку, перспектива конфлікту між великими державами знову стала реальною", - пише експерт. 

Серед місць початку третьої світової називається Південно-Китайське море, Україна, Перська затока, Корейський півострів і "найбільш неочікуване місце". Що стосується України, то, як пише експерт, світ згадав про неї, коли інцидент у Керченській протоці обернувся атакою і захопленням українських військових кораблів. 

"Незалежно від того, хто спровокував цей інцидент - Росія чи Україна (очевидно, що обидва уряди зіграли в цьому певну роль) - це захоплення українських кораблів знову розпалило напруженість у рамках тієї кризи, яка за останні кілька років дещо вщухла", - пише Фарлі . 

Він зазначає, що Росія, "як видно, не дуже зацікавлена ​​в тому, щоб порушувати статус-кво напередодні виборів в Україні". 

"Прийдешні вибори, ймовірно, не змінять вихідного співвідношення сил, однак вони можуть привнести елемент невизначеності. З огляду на наявні суперечності між Росією і США, навіть несуттєве зрушення може загрожувати тому хиткому балансу, який тримався останні кілька років, у результаті чого Східна Європа може зануритися в хаос", - вважає автор.

Читайте на ГК:У Кабміні спрогнозували курс гривні на 2021 рік
Читайте на ГК:Курси валют: гривня дещо відіграла падіння
Читайте на ГК:1032-га річниця з дня хрещення Київської Русі-України: історія свята
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська