1. Новини Закарпаття
  2. >

Проект "Стіна" на кордоні з Росією готовий наполовину, його продовжили - ВВС

24.11.2018 21:01 Аналітика

Роботи з інженерно-технічного облаштування кордону України з Росією, так званий проект "Стіна", реалізували вже на 47%.

Роботи з інженерно-технічного облаштування кордону України з Росією, так званий проект

За інформацією Міністерства внутрішніх справ, таку заяву зробив керівник відомства Арсен Аваков під час перевірки харківської ділянки кордону.

У Харківській області роботи завершуються, але вони будуть продовжуватися в Сумській та Луганській областях, де вже виконано 20% робіт.

"Ми сьогодні на одному з опорних пунктів, які обладнані вздовж кордону. Таких опорних пунктів - 40. Рівень та якість інженерних споруд досить високий. І функціонал вздовж кордону не тільки загорожа з проволокою, тут найголовніше - інтелектуальна компонента та реагування", - сказав міністр.

За його словами, в бюджеті заклали поетапний розвиток цього проекту.

Керівник Державної прикордонної служби Петро Цигикал додав, що інженерно-технічне облаштування спрощує охорону кордону, зменшує кількість прикордонних нарядів безпосередньо на кордоні і є дуже ефективним.

Також він зазначив, що через недофінансування проекту у 2015-2017 роках, його продовжили до 2021 року. В бюджеті на 2019 рік вже заклали 400 млн гривень на цей напрямок, але пан Цигикал сподівається на додаткове фінансування.

Проект "Стіна" представили ще у 2014 році, його мета - виконати інженерно-технічне облаштування кордону з Росією. Реалізувати його спочатку планували за чотири роки, а вартість оцінили у вісім ‎мільярдів гривень.

Він передбачає протитранспортні рови, сітчасту огорожу по металевих стовпах, загородження зі спіралі типу "Єгоза", контрольно-слідові смуги, рокадні дороги. На окремих напрямках передбачені комплекси відеоконтролю та сигналізації, пересувні бойові модулі та опорні пункти.

Нагадаємо, що через п'ять років українці запитують, чи варта революція Майдану тієї ціни, яка за неї заплачена.

Читайте на ГК:Тіна Кароль захопила шанувальників зухвалим образом (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси валют на 30 липня: гривня продовжила падіння
Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська