1. Новини Закарпаття
  2. >

Стабільність гривні забезпечили не політики і не МВФ, - експерт

23.10.2018 21:00 0 Аналітика

У 2018 році українські заробітчани привезуть в Україну більше грошей, ніж дає нова програма МВФ. Таким чином вони забезпечують стабільність гривні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив фінансовий експерт Віталій Шапран.

«Процесів, які відбуваються щодо трудової міграції населення, ми не можемо уникнути. Тому що це природньо й означає, що Україна починає переходити від процесів євроінтеграції теоретичного плану до практичної площини.

Якщо ми підіймемо історію Польщі, Румунії, Болгарії, Угорщини, то вони також починали з цього. Зараз у деяких країнах ці процеси ще не завершені», – зазначив пан Шапран.

Гість студії розповів, що за найскромнішими підрахунками українці цього року привезуть в країну 10 млрд доларів.

«Українці повертаються додому не з пустими руками. Вони за 2018 рік везуть приблизно 10 млрд доларів. Це досить велика сума. Навіть нова програма з МВФ, яка була анонсована, передбачає на 14 місяців фінансування всього в 4 млрд», – порівнює фінансовий експерт.

Також він додав, що заробітчани своїми грошима забезпечують сталий курс гривні.

«Вони своїми грошима забезпечують нам сталий курс гривні для тих, хто залишається всередині країни. І дають можливість перепочити бізнесу, який не здатний через брак інвестицій забезпечити таку ж заробітну плату, як у Польщі чи в Німеччині», – прокоментував гість програми.

Як повідомлялося, українські заробітчани допомогли Чехії та Польщі посісти перші місця у рейтингу країн ЄС із найменшим безробіттям. 

Нагадаємо, що литовські будівництва стали конвеєром для українських заробітчан.

Читайте на ГК:У Кабміні назвали терміни запуску 5G в Україні
Читайте на ГК:Netflix знімає в Україні фільм з Ван Дамом
Читайте на ГК:Хорватія до 15 серпня продовжила діючі умови в’їзду для українців – посол
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська