1. Новини Закарпаття
  2. >

ВВС: титул Філарета включає Києво-Печерську та Почаївську Лаври

21.10.2018 21:06 Аналітика

Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) затвердив повну та скорочену форми титулу свого предстоятеля.

Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) затвердив повну та скорочену форми титулу свого предстоятеля.

За інформацією видання ВВС, згідно з рішенням від 20 жовтня, повний титул предстоятеля УПЦ КП має наступну форму: "Святійший і Блаженнійший (ім'я), Архієпископ і Митрополит Києва - Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархімандрит".

Скорочений титул є наступним: "Святійший (ім'я), Патріарх Київський і всієї Руси-України".

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) у Facebook написав:

"Лаври Печерська та Почаївська давно є Ставропігіями Київського Престолу - згідно соборних рішень ще 1991 і 1993 років!"

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря) на прохання BBC News Україна прокоментувати це рішення відповів:

"Хворі на голову люди з палати 36. У сусідній з ними палаті Наполеон".

Він додав:

"Як ще можна сприймати людей, які сами себе уявляють тим, ким вони не є, та ще й інших намагаються в цьому переконати".

Титул для міжцерковного спілкування

При цьому синод також постановив, що у відносинах з іншими помісними православними церквами допустимою формою титулу предстоятеля УПЦ КП є: "Блаженнійший Архієпископ (ім'я), Митрополит Київський і всієї Руси-України" та похідні від нього.

Саме так підписався голова УПЦ КП під листом до Вселенського патріарха, у якому подякував за недавні рішення стосовно церкви в Україні.

11 жовтня Священний синод Константинопольського патріархату зняв анафему (відлучення від церкви) з предстоятеля УПЦ КП Філарета, його відновили в канонічному сані.

27-28 травня 1992 року на Соборі у Харкові тоді митрополита Київського Філарета через звинувачення у розкольництві змістили з престолу, позбавивши сану митрополита.

Тоді Філарет подав апеляцію на це рішення до Синоду Вселенського патріархату, який має повноваження своєрідної апеляційної інстанції у православ'ї.

1997 року Собор Російської православної церкви навіть видав спеціальний "Акт про відлучення від церкви монаха Філарета".

Філарет оскаржив і це рішення, доповнивши свою попередню апеляцію до Вселенського патріархату.

Синод Вселенського патріархату 11 жовтня також підтвердив своє рішення надати автокефалію православній церкві в Україні і вирішив відновити представництво Вселенського патріарха у Києві.

У своєму рішенні Синод скасував синодальний лист від 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії від Вселенського патріархату до Російської православної церкви.

Нагадаємо, що Константинополь відповів на розрив з РПЦ по-християнськи.

Читайте на ГК:Гороскоп на 9 квітня: що зірки підготували для кожного знаку Зодіаку
Читайте на ГК:Зарізав рідну матір та 7-річну сестричку: деталі жахливого вбивства
Читайте на ГК:В Україні посилять контроль за водіями: що потрібно знати власникам транспорту
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська