1. Новини Закарпаття
  2. >

Найкращий учитель року назвав головну проблему українських викладачів

12.10.2018 18:50 Аналітика

Олександр Жук вважає, що вчителі не готові усвідомити, що діти змінилися

Олександр Жук вважає, що вчителі не готові усвідомити, що діти змінилися

Найкращий вчитель України Олександр Жук вважає, що головна проблема української школи - неготовність педагогів прийняти реалії, усвідомити, що діти змінилися. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому».

Педагог зазначає, що сьогодні педагогів треба готувати до того, щоб впроваджувати нову українську школу. «Хоча вже є доволі багато сучасних педагогів, які навчають і спонукають інших змінюватися, але поінформованості трохи мало», - стверджує Олександр Жук.

За словами цьогорічного переможця конкурсу Global Teacher Prize , вчитель - не просто вчитель.

«Він немов би стаїть над дитиною і контролює весь процес, кожен етап протягом уроку. У новій українській школі вчитель повинен бути партнером дитини у навчанні, повинен допомагати, спостерігати, а не керувати і шаблонно навчати щороку за одними і тими ж принципами. Треба змінюватись і міняти свої підходи», - вважає Жук.

Він впевнений, якщо вчителі будуть навчати шаблонно, то й в дітях не будуть розвивати креативність і критичне мислення.

«Мені, наприклад, коли я навчався у школі бракувало групової роботи, роботи в парах. Це було здебільшого таке навчання: зошит, ручка і все. Зараз все змінилося», - вважає педагог.

Нагадаємо, 7 жовтня у столиці були оголошені результати конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Найкращим учителем 2018 року було названо викладача інформатики із Запоріжжя Олександра Жука. Він займається інклюзивною освітою. Переможець отримав 250 тис. грн та рік безплатного навчання у Дубай на Global Education & Skills Forum 2019 від громадської організації «Освіторія», організатора конкурсу в Україні.

Global Teacher Prize – всесвітній конкурс учителів, які зробили видатний внесок у професію. Премію заснував у 2014 році мільярдер з Дубая Санні Варкі для того, щоби підкреслити важливість роботи педагогів і той факт, що в усьому світі їхні зусилля варті визнання. Премію стали називати «Нобелівською премією для вчителів». 

Читайте на ГК:Кавуни: чим небезпечна солодка ягода й що робити при отруєнні
Читайте на ГК:"Стара пісня про головне": МЗС України звинуватило посла Угорщини в неконструктивізмі
Читайте на ГК:"Долар по 29,5, ліквідація бебі-боксів і єдиний квиток на поїзд з літаком": що прийняв Кабмін, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська