1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт із ЗСУ пояснив, чому юнаки зобов'язані самостійно зголошуватись на призов (ВІДЕО)

01.10.2018 23:00 0 Аналітика

Відповідно до змін у законі, українці, які підлягають призову, після його оголошення зобов'язані самостійно приходити до призовних дільниць.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник начальника управління Науково-дослідного інституту ЗСУ Віктор Шидлюх. 

Як повідомлялося, 1 жовтня в Україні розпочався осінній призов на строкову військову службу й триватиме до кінця року – 31 грудня. Загальна кількість осіб, яких планують призвати на строкову службу, – 17960.

«Відповідно до змін у законі, військовослужбовці, які підлягають призову після його оголошення, зобов'язані самостійно з'явитися до призовних дільниць і там діяти за встановленим алгоритмом», – зауважив експерт.

За його словами, зараз досі вважають, що військкомати займають основне місце в призові, але це не так. Комісії не є військовими, їх створюють органи місцевого самоврядування.

«Хотів би також зазначити, що відповідальність за призов покладається на органи місцевого самоврядування», – пояснив Шидлюх.

Також, відповідаючи на запитання ведучого, яка мета призовів, пан Шидлюх сказав, що доукомплектування підрозділів і навчання військовослужбовців. 

«Військовослужбовці строкової служби не потрапляють в ООС. В операції беруть участь лише військовослужбовці за контрактом. Навчання населення військовій справі – чесний обов'язок і почесна місія, яку вони проходять під час служби. Дуже багато людей після цього залишаються для служби за контрактом», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, що призовників, що не з’являться до військомату за повісткою, буде шукати поліція.

Читайте на ГК:Курси валют на 30 липня: гривня продовжила падіння
Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:Дівчинка добірно матюкала батьків прямо в магазині (ВІДЕО 18+)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська