1. Новини Закарпаття
  2. >

Уляна Супрун закликає не платити за медикаменти двічі

24.09.2018 14:39 Аналітика

Уряд закуповує ліки на мільярди гривень з коштів платників податків. Це медикаменти, медичні вироби, вакцини та сироватки, які українці можуть отримувати безоплатно.

Про це у Фейсбуці пише в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Подаємо допис повнотекстово:

«Уряд закуповує ліки на мільярди гривень з коштів платників податків. Це медикаменти, медичних вироби, вакцини та сироватки, які українці можуть отримувати безоплатно.

Загалом за кошти державного бюджету закуповуються близько 500 препаратів та більш як 700 медичних виробів за 40 напрямами державної програми.

Багато з них – ліки проти тяжких хвороб, лікування яких коштує дуже дорого та пацієнти часто не можуть оплатити його самостійно.

Цього року Україна вперше виходить на забезпечення 100% запитів лікарень за 12 напрямами, серед яких медикаменти при гемофілії у дітей та дорослих, медикаменти для дітей, хворих на нанізм різного походження та дітей з іншими орфанними захворюваннями, донорство крові, дитячий церебральний параліч, тести на ВІЛ, ліки для трансплантації.

Це вдалося, тому що ми закуповуємо ліки через міжнародні організації UNDP Ukraine/ПРООН в Україні, UNICEF Ukraine, Crown Agents in Ukraine.

Це незалежні організації, які працюють за прозорими та чесними правилами й не дають можливість шахраям наживатися на продажі препаратів за завищеними цінами.

Тож лікуючись на стаціонарі, пам’ятайте, що #лікиЄ! Зокрема, це:

Це ліки проти важких захворювань, що потребують тривалого та/або дороговартісного лікування – онкології у дітей та дорослих, туберкульозу, вірусних гепатитів В та С, ВІЛ/СНІДу тощо.

Для лікування рідкісних захворювань: гемофілії типу А або В або хвороби Віллебранда, бульозного епідермолізу, ювенільного ревматоїдного артриту, легеневої артеріальної гіпертензії, імунодефіцитних станів тощо.

Дізнатися про наявність потрібних вам ліків ви можете кількома способами:

  • На офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь.
  • Регіональні департаменти та управління охорони здоров’я на своїх сайтах повинні розміщувати інформацію про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, їх розподіл у медичні заклади у конкретному регіоні.
  • На інформаційних стендах в закладах охорони здоров’я.

Комунальні та державні медичні заклади мають щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах.

На онлайн-платформах:

Перелік сайтів, де можна переглянути залишки ліків відповідно до регіону за посиланням https://goo.gl/94eish.

Якщо призначені вам ліки є у програмі, але в лікарні немає інформації про них: 

Ніхто не має права вимагати від вас гроші за ці ліки повторно – ми вже за них заплатили своїми податками». 

Нагадаємо, що Супрун розвіяла міф про здорове харчування і суперфуди.

Читайте на ГК:"Видача угорських паспортів в Україні сприймається як систематична та методична робота" - політолог Олещук (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Супрун закликала українців вчити мову жестів
Читайте на ГК:ЗНО 2019: оцінювання проводитимуть по 11 предметам
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus