Санкції Угорщині не загрожують. Така думка політологів.
Покарання, передбачене 7-ю статтею - позбавлення голосу в Європейській раді. Але процедура надзвичайно тривала і складна, повідомило Euronews. І на одному з етапів знадобиться повний консенсус країн-членів. В цьому випадку Будапешт зможе розраховувати на допомогу Варшави: проти Польщі запущена схожа процедура, і Будапешт в свою чергу не раз говорив про готовність захистити сусідів від санкцій.
Однак позиції Орбана в самому Європарламенті на тлі того, що відбувається можуть похитнутись: є загроза розколу в Європейській народній партії - фракція, куди входить угорська ФІДЕС.
Аттіла Юхас, політолог:
«Я вважаю, що на внутрішню динаміку вплине не публічний виступ Орбана. Набагато цікавіше було б дізнатися, про що йде мова на закритих засіданнях партії, які обіцянки він дає і чим загрожує - наприклад, щодо майбутніх виборів до Європейського парламенту ».
Орбан може сподіватися і на зміну ситуації в цілому: процедури явно затягнуться, а в травні наступного року Європарламент переоберуть. В цілому ряді європейських країн до влади прийшли руху, що розділяють позицію Орбана по відношенню до мігрантів.
У той же час противники угорського лідера нагадують, що мова йде далеко не тільки про міграцію. У доповіді говориться і про загрозу незалежності судів і свободи ЗМІ, і про зловживання при розподілі грантів Євросоюзу.