1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Ужгород опинився у кінці рейтингу публічності міст України

27.04.2018 13:50 Аналітика

Ужгород за підсумками вимірювання Індексу публічності 2017 опинився на 19 місці у рейтингу із 24 міст.

Такі дані щодо муніципалітету під час круглого столу в Ужгородському прес-клубі презентував координатор вимірювання Індексу публічності в Ужгороді Ярослав Гулан. Найпублічнішими містами стали Івано-Франківськ, Київ та Луцьк, а замикають рейтинг міста Черкаси, Одеса та Полтава.

"Рівень публічності влади міста Ужгород зафіксовано на рівні 56,1%, – зазначив Ярослав Гулан. – Цей показник вищий, ніж у 2016 році, коли цифра індикатору публічності не досягала і 50%. Водночас Ужгород поки лишається у категорії "міст із низьким рівнем публічності" – адже для того, аби місто потрапило у вишу категорію – "задовільний рівень публічності", – треба подолати позначку у 60%. Тобто, лишилося набрати щонайменше 5%".

Як озвучив під час круглого столу на тему публічності Ужгородської міської ради представник Громадянської мережі ОПОРА, серед позитивних факторів є вичерпна інформація про керівництво міськради, керівників структурних підрозділів виконкому, їх фотографії та біографії; контактні дані. Зафіксовано вчасне оприлюднення проектів та прийнятих нормативно-правових актів; оприлюднюється інформація про бюджет міста; здійснюється публікація протоколів засідань сесій та депутатських комісій. Оновлено сайт міськради, який, у порівнянні із попередньою версією, є більш зручним для користувача, є система пошуку документів чи інформації.

Серед тенденцій, які знижували оцінку Індексу 2017, є відсутність на сайті міськради електронних декларацій (чи активних гіперпосилань на них) керівництва міста і депутатів; не оприлюднено розпоряджень міського голови щодо кадрових питань; відсутня практика звітування про роботу міського голови та виконавчих органів на публічній зустрічі із громадою. Відсутня також вичерпна інформація про комунальні підприємства, зокрема – фінзвітність, перелік їх послуг, тарифи на ці послуги.
Під час круглого столу виникла дискусія і щодо формату звітування виконавчих органів перед громадою. Сьогодні керівники структурних підрозділів звітують про свою роботу на засіданнях міськвиконкому. Начальник відділу інформаційної роботи Алла Кохан наголосила, що оголошення щодо звітів структурних підрозділів чи громадських слухань, які проходили вже у 2018 році, публікуються і на сайті міськради і у муніципальній газеті, однак людей на ці заходи приходить доволі мало. Після дискусій серед учасників круглого столу виникла ідея, що анонси про звіт чи слухання публікувати не тільки на сайті та розсилати по ЗМІ, а й вивішувати на дошці оголошень, наприклад у приміщенні того ж ЦНАПу.

Ярослав Гулан, координатор вимірювання Індексу публічності у м.Ужгород.

Нагадаємо, у закарпатки, яка померла в лікарні в Ужгороді, ботулізм не підтвердили.

Читайте на ГК:В Ужгороді відкрили монумент пам’яті жертв голодоморів (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді водій "BMW" втікаючи з місця ДТП вчинив ще одну аварію (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді проводитимуть акцію "Письменник за прилавком"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus