1. Новини Закарпаття
  2. >

Обвал російського рубля не вплине на валютний ринок України - експерти

10.04.2018 19:12 Аналітика

Однак подібний вплив можливий у майбутньому за умови повномасштабної кризи в РФ.

Обвал російського рубля після введення нових санкцій США проти російських компаній, олігархів і посадових осіб не зробить істотного впливу на валютний ринок України в короткостроковій перспективі, однак такий вплив можливий в подальшому при повномасштабному кризу в РФ, вважають опитані УНІАН експерти. 

Зокрема, як прокоментував начальник відділу продажів казначейських продуктів "ОТП Банку" Юрій Крохмаль, через падіння курсу російського рубля обсяг експортної виручкив рублях, що надходить до України, знизиться в перерахунку на долари і, відповідно, знизиться пропозиція валюти від експортерів, які отримують таку допомогу. 

"Однак зараз, у період сезонного переважання на міжбанківському валютному ринку України пропозиції валюти, швидше за все, ситуація, що склалася сильного впливу на курс гривні не зробить. У перспективі, зниження експортної виручки з Російської Федерації скоротить можливості Національного банку України щодо поповнення резервів через купівлю валюти з ринку", - прогнозує експерт. 

При цьому він зазначив, що за останні роки товарообіг між Україною і РФ істотно скоротився,через що вплив курсу рубля на курс гривні також відчутно знизилася. 

Заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко також зазначила, що в останні роки залежність України від Росії знизилася. "Короткострокові коливання рубля не повинні чинити серйозного впливу на динаміку української валюти, так як прямій і сильній залежності між ними немає. Середньострокове вплив, якщо в Росії розгорнеться валютний криза, буде помітним, але завдяки переорієнтації на інші ринки, очевидно, не настільки болючим, як ще кілька років тому", - вважає експерт. 

За її словами, потенційний фінансова криза в Росії (якщо санкції і ослаблення рубля продовжаться) у середньостроковій перспективі стримано негативно позначиться на українському експорті.

"У структурі експорту товарів Росія досі обіймає досить істотну частку до 9%, і ослаблення рубля, якщо воно буде тривати, може призвести до зниження продажів українських товарів у Росію. Але ситуація набагато краща, ніж була б, наприклад, в 2012 році, коли Росія купувала чверть усього українського експорту", - додала Репко. 

Також експерт допускає негативний вплив на обсяги переказів з Росії до України, що в 2017 році становили 1,3 мільярда доларів.

"За оновленими даними НБУ, Польща поступово замінила Росію як лідера за обсягами переказів, а безвізовий режим дозволить українським працівникам легше переорієнтуватися. Вже в 2013 році, навіть до запровадження безвізового режиму, стався перелом - українці стали більше відвідувати Європу, ніж Росію", - зазначила Репко. 

Нагадаємо, обвал рубля і мільярди збитків. Удари санкцій США.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus