1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

#ПрикрутиБРЕХАТИ. Чому Україна досі залежить від російського газу", - журналіст

355
Аналітика Україна

Журналіст Олексій Братущак розповів цікаві деталі ситуації з браком газу в Україні.

#ПрикрутиБРЕХАТИ. Чому Україна досі залежить від російського газу", - журналіст

Про це він написав у блозі на порталі УП. Тест статті журналіста подаємо нижче:

На скільки довга в українців пам'ять? На скільки легко нами маніпулювати?

А давайте перевіримо.

Як ви сьогодні відреагували на акцію #прикрути? Тобто зменшити температуру в оселях, щоб зруйнувати сценарій "Газпрому" дискредитувати Україну.

"Завдяки нашій згуртованості "Газпром" і Кремль не зможуть шантажувати Україну", – написав на своїй ФБ-сторінці Петро Порошенко.

А чи не виникло після цього заклику у вас запитання: фігасє, а ми чо залежимо від "Газпрому", від російського газу?

Якщо цього запитання у вас не виникло, то варіантів усього два: а) у вас таки коротка пам'ять, б) більше двох років ви не піддавалися на маніпуляції влади.

Нас довгий час кормили цією локшиною: Україна не купує російський газ.

Давайте згадаємо, як це було.


3.10.2015 Яценюк: Завдання, яке поставив перед собою уряд – звільнитися від російської газової залежності.

25.11.2015 Яценюк: Це не вони нам не постачають газ, це ми у них не купуємо газ.

10.01.2016 Яценюк: Ми не купуємо газ в Росії, тому що ми купуємо газ в Європейському Союзі дешевше, ніж нам запропонувала Росія. 

20.07.2017 Порошенко: Україна не закуповує газ у Російської Федерації понад 600 днів. Ми маємо скорочувати споживання і підвищувати технології. 

10.11.2017 Порошенко: Два роки Україна живе без російського газу.

22.11.2017 Гройсман: Ще зовсім недавно ми були всіма енергетичними ресурсами залежні від Російської Федерації. Це завжди використовувалося як інструмент тиску та шантажу. Ми на сьогодні більше 720 днів живемо без жодної краплини російського газу. Було докладено чимало зусиль, щоб позбутися цієї залежності.

22.12.2017 Гройсман: Відмова від російського газу – це значне досягнення 2017 року

Оновили в пам'яті переможні заяви керівників країни? Добре. Але це ще не все.

2 роки тому "5 канал" повідомив, що в мережі запустили онлайн-лічильник незалежності України від російського газу.

Лічильник запустила українська компанія Укртрансгаз.

На вечір 2 березня 2018-го лічильник продовжував відраховувати "незалежність України від російського газу".

На вечір 2 березня лічильник показував 820 днів "незалежності". Хоча насправді це був, напевно, перший день газової незалежності від Росії.

Рік тому Українська правда викривала маніпуляції влади з "незалежністю України від російського газу".

"Тобто, залежність України від "Газпрому" була ліквідована лише де-юре? – Так. І це несе в собі великі ризики", – йшлося у матеріалі УП річної давнини.

У статті також наголошувалося на ризиках того, що "Газпром" може перейти від слів до справ щодо припинення поставок газу в Європу транзитом через Україну. Також йшлося про те, що потрібно зробити, щоб знизити ризики у разі, якщо "Газпром" спробує перекрити вентиль...

Судячи з того, що українців закликали #прикрути, до сьогоднішніх (прогнозованих!) дій "Газпрому" влада не підготувалася.

Це визнав прем'єр.

"Нам потрібно було ввести раніше запланований план, який передбачає економію споживання, щоб збалансувати систему", – заявив сьогодні Гройсман.

Називати дії оплоту російської економіки "безвідповідальними", це взагалі якось або по-дитячому наївно, або по-державницьки безпорадно. Після Криму та Донбаса, кібернетичних та дипломатичних воїн дивуватися "ой, газ перекрили"?

Є ще один ньюанс, який влада приховувала за ура-патріотичними промовами щодо рішення Стокгольмського арбітражу. А прямий наслідок початку дії рішення арбітражу – зобов'язання "Нафтогазу" купувати газ у "Газпрому".

Поки йшов розгляд суперечки двох компаній, "Нафтогаз" міг відмовлятися від виконання контракту 2009-го. Щойно рішення вступило в дію, як Україна мала почати купувати газ напряму у Росії.

І подивіться, як відреагував на Глава держави на бажання росіян розірвати контракти з Україною на постачання та транзит газу.

"Контрактами між "Нафтогазом" та "Газпром" не передбачено право їх розірвання в односторонньому порядку, і подібні заяви "Газпрому" можуть пояснюватися лише небажанням виконувати свої контрактні зобов'язання", – написали в твіттері Порошенка.

І ані слова про початок газової незалежності від Росії. Хоча сьогодні можна було б запустити лічильник знову.

Нагадаємо, через брак газу в Україні до 6 березня закрили всі навчальні заклади.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber