1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Чеські вибори говорять про стан західної демократії більше, ніж нам подобається визнавати, - The Washington Post

191

Колумністка The Washington Post називає чеського президента Мілоша Земана вульгарним сексистом, звинуваченим в появі в громадському місці в п'яному вигляді.

Чеські вибори говорять про стан західної демократії більше, ніж нам подобається визнавати, - The Washington Post

"Перше обрання Земана можна було пояснити удачею. Але від його переобрання, як би не був малий перевага в його користь - він отримав всього на 175 тис. Голосів більше, ніж його суперник, політичний новачок, - так просто не відмахнутися", - нарікає журналістка.

"Хоча для інших західних столиць втішно відмахуватися від Земана як від свого роду посткомуністичної проблеми, в його по-справжньому брудною предперевиборной кампанії чутні відгомони політики багатьох старовинних демократій. Можливо також, що вона віщує майбутнє інших країн", - йдеться в статті. Епплбаум вказує, що чеська політична і медійна культура знаходиться під сильним впливом веб-сайтів, постійно видають потік проросійської і антинатовської пропаганди, що сіють ненависть до мусульманських іммігрантів і образу на передбачувану "еліту", "яка набагато слабкіше, ніж корумпований бізнес-клас і російські компанії, які підтримали кампанію [Земана] ", повідомила Инопресса.

"Однак якщо це звучить як проблема незрілої демократії, подумайте ось про що: саме цією пропозицією, саме цими словами можна було б написати про кампанію Трампа", - вказує журналістка.

"Звичайно, могло б бути збігом те, що саме цей конкретний бренд політика отримує президентські і прем'єрські посади в Центральній Європі. Незалежні ЗМІ надзвичайно слабкі в маленьких країнах, рекламні ринки яких не можуть їх підтримати, і в їх громадських дебатах домінують конспіративні веб-сайти і дешеві таблоїди. у Німеччині та Франції, завдяки сильним громадським і приватним ЗМІ, рівень національної бесіди, в загальному, вище ", - йдеться в статті.

"Все це правда. Але подумайте про американській глибинці, де незалежні засоби масової інформації надзвичайно слабкі, де рекламні ринки занадто малі, щоб їх підтримати, і в громадських дебатах домінують конспіративні веб-сайти і дешеві таблоїди. Так, може бути, немає потреби нічого говорити, крім того, що у деяких з найстаріших демократій світу і у деяких з новітніх демократій світу більше спільного, ніж ви думаєте ", - резюмує Епплбаум.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber