1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Війна в Україні не закінчиться - прогноз Stratfor на 2018

289
Аналітика Україна

У 2018 році в Україні аналітики очікують протести і потрясіння у владі, які можуть призвести до дострокових виборів.

Війна в Україні не закінчиться - прогноз Stratfor на 2018

За прогнозами американського аналітичного центру Stratfor, у 2018 році в Україні продовжиться війна, також світ очікує продовження бойових дій у Сирії, економічна взаємозалежність, взаємна недовіра і ненадійні гарантії безпеки. У 2018 році в Україні аналітики очікують протести і потрясіння у владі, які можуть призвести до дострокових виборів. При цьому аналітики не передбачають відхід держави від прозахідного курсу через війну на Сході.

Разом із тим у дослідженні наголошується, що очікувати завершення війни не варто, хоча і є певний прогрес у переговорах між США і Росією в цьому питанні. Зокрема, вказують на прогрес у переговорах щодо миротворців на Донбасі. Очікується, що США і західні партнери продовжать здійснювати політичну, економічну й оборонну підтримку Україні, яка одночасно буде прагнути зміцнити галузеву інтеграцію з Польщею і державами Балтії. 

З боку Росії прогнозують нарощування гібридної військової кампанії проти України і її союзників із можливими кібератаками і вбивствами. До того ж Росія буде використовувати наявні суперечки між європейськими країнами за допомогою "трубопровідної" політики і пропаганди. 

Зі свого боку, ЄС продовжить стверджувати, що зняття санкції з Росії можливо тільки після повного дотримання мирного плану щодо України. Однак розширення санкцій очікувати не варто, адже саме питання про санкції вже стало предметом суперечок всередині Європи. Молдова, на думку аналітиків, може почати відкат своєї проєвропейської політики, якщо на парламентських виборах у 2018 році переможуть проросійські сили. У ЄС суперечки будуть між позиціями двох стовпів: підтримкою Францією збільшення державних витрат і більш стриманою політикою витрат Німеччини. Також допускається, що євроскептичні сили в Італії після ймовірної перемоги на весняних виборах до парламенту можуть почати виводити країну із зони євро або шантажувати цим ЄС. 

Польща й Угорщина прогнозовано будуть захищати свою внутрішню політику від структур ЄС, тоді як Чехія і Словаччина будуть продовжувати більш прагматичну політику компромісу із Західною Європою. Від Китаю очікують спроб перерозподілу багатства, адже у країні одна з найгірших ситуацій у світі за нерівністю доходів - 1% володіє третиною активів країни. Також держава буде боротися із забрудненням навколишнього середовища. 

Аналітики центру вважають, що громадянська війна в Сирії не закінчиться через інтереси Ірану, Туреччини, Росії та самої Сирії. США, найімовірніше, відмовляться від превентивного удару проти північнокорейської ядерної зброї, який може повернути світову економіку в період стагнації, звідки вона тільки почала виходити.

Поглиблення співпраці між Китаєм і Росією становитиме стратегічну загрозу для США, які почнуть посилювати своїх євразійських партнерів. Загалом у дослідженні прогнозують економічну взаємозалежність, взаємну недовіру і ненадійні гарантії безпеки. Це буде заохочувати світових гравців балансувати між союзництвом і ворожнечею.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber