1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

“Святковий” колапс на кордонах Закарпаття: чому і як довго люди стоять в чергах

3062
Аналітика Новини Ужгорода

Про передноворічні та різдвяні черги в пунктах пропуску сьогодні не говорить хіба що лінивий.

“Святковий” колапс на кордонах Закарпаття: чому і як довго люди стоять в чергах

В останні тижні грудня на західних кордонах України спостерігається справжній бум на пунктах пропуску. Повертаються на свята додому (а потім знову виїжджають) українські заробітчани та студенти з країн Європи, вантажні автомобілі везуть товар по обидві сторони кордону до точок реалізації чи складів, сезонні поїздки туристів тощо.

Окрім цього, маємо згадати й постійний рух на кордоні так званих “човників”. Люди, для котрих поїздки за кордон на закупки є бізнесом, майже щодня возять товари через митницю.

Звичайно ж, не варто забувати й про “пересічників” - на Закарпатті, Львівщині та Волині тисячі власників авто на європейській реєстрації, котрі змушені кожні 5 днів робити перетин митного кордону України.

Як повідомили Голосу Карпат водії, на вихідних “коло” перед католицьким Різдвом у пунктах пропуску в Ужгороді та Малому Березному тривало іноді й понад 10 годин!

Самі автомобілісти зазначили, що причиною таких затримок на кордоні були звичні перевірки як словацьких, так і українських митників з прикордонниками, які наклались на велику кількість бажаючих перетнути кордон.

То чому ж така навантаженість на українських західних дверях до Європи?

По-перше, заробітчани щороку стараються потрапити додому до сімей саме на великі релігійні свята - Різдво та Великдень. Тут можемо виділити кілька “хвиль” поїздок через кордон саме в ці дні:

-католики та протестанти їдуть в основному до 24 грудня, аби на святвечір бути вже вдома;

-наступна хвиля на кордоні спостерігатиметься напередодні 31 грудня, в переддень Нового року;

-ті українці, котрі не приїхали додому в попередні дні, намагаються проїхати через пункти пропуску вже до Різдва, котре святкують православні 6-7 січня.

Логічно, що всі ці люди після святкувань в рідних домівках знову повертатимуться до місць роботи через кілька днів. Тому, черги на кордонах не зникатимуть ще приблизно зо два тижні - до 14 січня (Новий рік за старим стилем та День Василя).

По-друге, далекобійники також через свята затримуються в пунктах пропуску довше, ніж зазвичай. Причинами цьому є збільшення вантажівок, котрі до новорічно-різдвяних свят перевозять більші об’єми товарів для замовників. А звідси й більша кількість фур в пунктах пропуску. Крім того, як вже повідомляв Голос Карпат раніше, накопичення вантажних транспортних засобів саме протягом суботи-неділі, зумовлено тим, що на території сусідніх європейських держав у ці дні рух вантажівок заборонено.

Також далекобійники скаржаться на прискіпливу та повільну роботу працівників пунктів пропуску.

Через це, на дорогах перед КПП “Дяково”, “Тиса”, “Ужгород” та іншими утворюються багатокілометрові затори. Слід нагадати, що саме з цього приводу водії час від часу організовують страйки та перекривають рух трасами.

В Державній прикордонній службі України підтверджують, що кілометрові черги на кордоні з Польщею та Словаччиною утворилися через повернення українців додому на свята.

Це пов’язано з тим, що значна кількість громадян України, хто працював за кордоном або перебував за межами країни з метою навчання, повертаються на свята додому. Також ситуація ускладнювалася і важкими погодними умовами, - йдеться у повідомленні на сайті ДПСУ.

Разом з цим, прикордонники запевнили, що зараз великих черг на кордонах немає.

Аналогічне бачення ситуації щодо черг на кордоні мають і словацькі колеги українських прикордонників. Нагадаємо, що у Словаччині днями зафіксували аж 3-кілометрову чергу на пункті КПП “Убля-М.Березний”.

Нагадаємо, на кордонах Закарпаття фіксують великі автомобільні черги.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber