1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Вимога Заходу до Порошенка: призначати суддів у Антикорупційний суть мають за участю іноземців, - ЗМІ

246
Аналітика Україна

Що Захід вимагає від Порошенка при створенні антикорупційного суду.

Створення Антикорупційного суду є прямим зобов'язанням України перед міжнародними партнерами. Критичні заяви з приводу затягування створення цієї судової інстанції все частіше звучать від Євросоюзу, МВФ та інших міжнародних інституцій. Більше того, відсутність цього суду поряд з іншими причинами вплинуло на процес виділення зовнішньої фінансової допомоги Україні.

Український уряд ще у вересні чекав приїзду місії МВФ, за яким повинен був послідувати перегляд програми і чергове виділення коштів від фонду. Однак цього так і не сталося. Слідом за МВФ про невиконання державою взятих на себе зобов'язань заявила і Єврокомісія.

Чи готовий президентський законопроект про Антикорупційний суд і коли він буде внесений до парламенту – розбиралося РБК-Україна.

Спочатку надійшла пропозиція президента створити Антикорупційну палату, а не окремий суд, пізніше українські політики почали міркувати, як повинен формуватися такий суд і які справи він повинен розглядати. У відповідь на критику міжнародних партнерів про затягування цього процесу, президент кивав на депутатів. Петро Порошенко неодноразово заявляв, що парламентарі повинні розчистити йому шлях для внесення законопроекту через відкликання вже раніше зареєстрованих.

Як стало відомо РБК-Україна з дипломатичних джерел, президенту було висловлено два основних зауваження. Перше з них стосується механізму формування конкурсної комісії.

І ЄС, і США наполягають, що в процесі добору суддів повинні брати участь іноземні представники для забезпечення незалежності та прозорості.

"Для західних донорів принципово, щоб це зауваження було враховано в остаточній версії президентського законопроекту. На цьому, до речі, наполягає і Венеціанська комісія", - говорить джерело.

Друге зауваження стосується того, які справи буде розглядати Антикорупційний суд. Нібито в президентському законопроекті йдеться про те, щоб він розглядав не тільки справи НАБУ, але інших органів, включаючи СБУ та прокуратуру.

Цього тижня Єврокомісія оприлюднила звіт щодо виконання Україною вимог візової лібералізації. І в цьому звіті, серед іншого, чорним по білому написано, що Україна повинна забезпечити незалежність, ефективність і стійкість антикорупційної реформи, в тому числі через створення Антикорупційного суду з урахуванням висновків Венеціанської комісії. Від цього залежатиме подальша дія безвізового режиму між Україною та ЄС.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber