1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Вся правда про медичну реформу на Закарпатті

2412
Аналітика Новини Ужгорода

Про медичну реформу на Закарпатті розповів директор департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА Володимир Маркович.

Вся правда про медичну реформу на Закарпатті

Процес запровадження медичної реформи в Україні та на Закарпатті зокрема, повинен пройти вісім етапів. На першому етапі (січень-березень 2018 року) здійснюватиметься підготовка та автономізація закладів первинної медичної допомоги. У квітні-червні розпочнеться приписна кампанія. З червня розпочнеться запуск Національної служби охорони здоров'я України. Відтоді ж розпочнеться і укладання договорів з лікарями та фінансування закладів.  У 2019 році розпочнеться реформа на вторинному рівні. Мова іде про спеціалізовану допомогу. У 2020 році реорганізують третинний рівень - високоспеціалізовану допомогу.

Перший крок реформи – посилення профілактичної роботи і первинної медицини. Передбачається, що без направлення від сімейного лікаря звернення до стаціонару або за вузькоспеціалізованою допомогою буде ускладнено. Крім того, сімейний лікар матиме змогу виписувати рецепти на безоплатні медикаменти. Без звернення до сімейного лікаря пацієнт не зможе отримати і лікарняний лист. Лікарі первинної медицини таож здійснюватимуть широкий спектр профілактичної роботи, проводитимуть моніторинги та дослідження.

Підписання договорів з лікарями буде здійснюватись у другому кварталі 2018 році. Лікарем з надання першої медичної допомоги може бути лікар загальної практики – сімейний лікар, терапевт або педіатр. Пацієнт може обрати будь-якого лікаря не залежно від місця реєстрації чи проживання.

Лікар отримуватиме заробітні плату в залежності від того, скільки пацієнтів він обслуговує. Максимальна кількість осіб на одного лікаря – дві тисячі.

Інформація про пацієнтів зберігатиметься в  електронному вигляді. Нова система передбачає, що лікар в онлайн режимі виписує ліки пацієнту, який після цього іде в аптечну мережу і забирає їх. Наразі в електронній системі охорони здоров'я, яка працює в тестовому режимі, зареєстровано 655 медичних закладів.

Загалом медична реформа передбачає оплату за роботу лікаря, а не за години. Які він провів у медичному закладі. Крім того, пацієнт матиме змогу обрати для себе того спеціаліста, якому він довіряє. Лікар зможе оперативніше здійснювати свою роботу, адже всі дані про людину будуть внесені до загальної медичної системи і їх не потрібно буде чекати чи шукати. Загалом нова система повинна полегшити роботу і медикам, і пацієнтам.

Нагадаємо, на Закарпатті з контрабандою зловили іноземного дипломата.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber