1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Закарпатцям, які уникають сплати аліментів, заборонять керувати автомобілем та виїжджати за кордон– фахівець

541
Аналітика Закарпаття

Одна із кращих фахівців з сімейного права в Україні - Катерина Власюк - прокоментувала законодавчі нововведення щодо посилення відповідальності злісних неплатників аліментів.

Закарпатцям, які уникають сплати аліментів, заборонять керувати автомобілем та виїжджати за кордон– фахівець

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, прийнято Закон щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів (проект №7277).

Коментар щодо змін у законодавстві Голосу Карпат надала одна із кращих фахівців у практиці сімейного права в Україні, "Адвокат року 2016", керуючий партнер юридичної компанії «AVG» Катерина Власюк.

Так, за її роз'ясненнями, Закон запроваджує механізми посилення відповідальності щодо злісних неплатників аліментів. Коли Закон вступить в силу до недобросовісних батьків, які будуть мати заборгованість по сплаті аліментів більше 6 місяців (від часу відкриття виконавчого провадження, а не подачі позову до суду) запроваджуються

Заборона на виїзд за кордон до моменту погашення заборгованості по сплаті аліментів.

"Державний виконавець робить відповідну заборону та направляє її до прикордонної служби, на даний час ця заборона отримується за ухвалою суду лише у 20 випадках зі 100", - уточнює Катерина Власюк. 

Заборона керувати автомобілем до моменту погашення заборгованості по сплаті аліментів. 

"Відповідна постанова виноситься державним виконавцем та відправляється до підрозділу поліції який вносить її у базу", - зазначає фахівець.

Заборона користуватися зброєю та полювати (призупинення дії відповідної ліцензії). 

Суспільні роботи до 2 місяців, оплата за які повністю піде на погашення боргу перед дитиною.

"Якщо у боржника по аліментам немає доходу, майна та коштів держава дає йому роботу (прибирання вулиць, тощо) і за це сплачені кошти з міського бюджету будуть йти дитині", - зазначає Власюк. 

Позбавлення права не випускати дитину за межі України.

 "Той з батьків хто проживає з дитиною може отримати у виконавця  постанову-дозвіл на вивіз за кордин дитини терміном до 1 місяця, що дасть можливість не подавати позов до суду, - зазначає Катерина Власюк. 

Водночас фахівець зазначає, що вказані заходи застосовуватимуться виключно державою в особі державних виконавців і не розповсюджуватимуться на боржників з питань іншого характеру. 

"Такі механізми активно впроваджені в країнах СНД, Європи, США та, через обмеження, спонукають батьків нести відповідальність за власних дітей, адже, якщо батьки не дбають про дитину, то держава несе додаткові витрати по відповідним соціальним допомогам. Вони діють, як крайні міри до батьків, котрі не мають бажання сплачувати аліменти, не цікавляться долею дитини та ухиляються від батьківського обов'язку більше 6 місяців. Дані норми будуть стосуватись в основному тих батьків, котрі забули, що в них є діти які потребують постійного піклування. Я переконана, що даний закон буде захищати в першу чергу дитину та змусить горе батьків подбати про неї, а інакше - буде відповідальність. І, можливо, з часом в Україні жінки будуть не боятись звертатися за аліментами, а для чоловіка справою честі буде їх сплачувати", - зауважила Катерина Власюк.

Нагадаємо, як повідомляв ГолосКарпат раніше, аліменти визнали власністю дитини та збільшили їхній мінімальний розмір. Також повідомлялося, що тим, хто не платить аліменти, "світять" соцроботи.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber