1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Корупція в Україні: конфлікт еліт, - Euronews / ВІДЕО

311
Аналітика Україна

Зростаючий рівень корупції в Україні - один з головних аргументів Михайла Саакашвілі проти чинної української влади.

Корупція в Україні: конфлікт еліт, - Euronews / ВІДЕО

Колишній президент Грузії відомий тим, що виявився здатний впоратися з цим злом в одній з найбільш корумпованих республік колишнього СРСР, повідомило Євроньюз. В Україні ж через чотири роки після Майдану і послідував відсторонення від влади президента Януковича такої тенденції не зафіксовано: одне з останніх досліджень Ernst and Young визначає Україну як саму корумповану з 41-ї країни світу, вивченої аудиторами цієї компанії.

Віталій Шабунін, керівник Центру протидії корупції:

"Сьогоднішня політична еліта - продовження старої. Тому що той же самий президент Порошенко був міністром економіки в уряді Януковича. Це та ж сама еліта, ті ж самі люди, просто з іншим політичним представництвом. Але манера мислення, політичні цілі все ті ж самі" .

Один з останніх скандалів - конфлікт між Національним антикорупційним бюро України та генпрокуратурою. Особливий силовий орган, створений під тиском США після революції 2014 роки для боротьби з корупцією, звинуватив у незаконному збагаченні генпрокурора Юрія Луценка. Ще раніше були відкриті кримінальні справи проти сина глави МВС Авакова та голови Фіскальної служби Насирова.

Артем Ситнін, Директор Національного антикорупційного бюро України:

"Це продовження атак, які почалися вже дуже давно. Це відбувається циклічно. Але поступово градус цих атак підвищується. Це пов'язано з тим, що ми все більше розслідуємо справ, які стосуються людей, що мають медійні, матеріальні та адміністративні ресурси".

Останнє публічне з'ясування стосунків силових відомств удостоїлося засудження держсекретаря США Рекса Тіллерсона. Так само як і раніше європейські та американські партнери Києва неодноразово обумовлювали економічну і політичну допомогу країні серйозністю боротьби з корупцією.

Андрій Доманський, адвокат:

"Ми чуємо про гучні справи, але у нас на Україні це, можна сказати, робиться як на каналі" Дискавері ": ми корупціонера піймали, його показали і відпустили".

Незважаючи на підтримку Заходу більшість справ, розслідуваних Антикорупційним бюро і переданих до суду, розвалюються в ході процесу. Експерти бачать причину як в недосвідченості самих детективів цієї структури, так і в свідомому протидії їм з боку держчиновників.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber