1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Угорщина, Україна та Закарпаття: паралелі з Каталонією та ескалація конфлікту, - експерт

553
Аналітика Закарпаття

Ситуація із Закарпаттям не є настільки вибухонебезпечною, щоб побоюватися каталонського сценарію в Україні. Крім того, влада вже пояснила варіанти адаптації щодо мовного питання.

Угорщина, Україна та Закарпаття: паралелі з Каталонією та ескалація конфлікту, - експерт

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи україно-угорський конфлікт.

«Була низка конструктивних пропозицій щодо Угорщини. Українська сторона готова до діалогу. Проблема в тому, що Угорщина не дуже йде назустріч. Просто мовну проблематику вже використовують як засіб протистояння з Україною на різних фронтах, зокрема й євроінтеграційному. Але це вже дійшло до моменту, коли негативна реакція з'явилася в ЄС. Щодо політики Угорщини вже звучали деякі заяви такого роду», – нагадав Пашков.

Експерт припустив, що до весни 2018 року ситуація, на жаль, кардинально навряд чи зміниться. 

«Річ у тім, що в такий спосіб підживлюються електоральні інтереси угорського керівництва в зв'язку з майбутньою виборчою кампанією. В першу чергу йдеться про партію «Фідес». Тут може йтися лише про якийсь діалог», – зазначив фахівець.

При цьому, на його думку, конфлікт навряд чи матиме якісь радикальні наслідки.

«Звичайно, ситуацію потрібно тримати під контролем. Зробити все для мінімізації конфлікту, тому що виклик для Закарпаття існує. Але шукати паралелі з Каталонією не варто. Дуже вже довгою була передісторія Каталонії. Різниця в тому, що там тривалий час був рух за незалежність. На Закарпатті цього не спостерігалося. Тут ідеться радше про гуманітарні проблеми, а не геополітичні. Їх можна вирішити», – резюмував Михайло Пашков.

Нагадаємо, Угорщина назвала дві умови для вирішення конфлікту щодо закону про освіту.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber