1. Новини Закарпаття
  2. >

Оборонна підтримка України: чи варто розраховувати на $350 млн від США, - Голос Америки

15.11.2017 21:05 Аналітика

350 мільйонів доларів оборонної допомоги для України передбачено в узгодженому проекті оборонного бюджету США.

Цього року узгодження оборонної допомоги щодо України фактично йде за тим самим сценарієм, що і минулого року, - повідомили на сайті Української версії "Голосу Америки".

Як і торік, бюджетний запит Палати представників Конгресу США становив 150 мільйонів доларів, а Сенату – 500 мільйонів доларів оборонної допомоги щодо України. В узгодженій версії фігурує компромісне 350 мільйонів доларів.

 

Як і раніше, проект бюджету дозволяє надання оборонної летальної зброї України. Щоб таке надання відбулось, необхідне рішення Білого дому.

"Зазвичай, оборонна допомога надається Україні не готівкою, а витрачається США безпосередньо на програми, метою яких є допомога Україні. Половина з 350 мільйонів доларів США буде надано на оборонну допомогу Україні тільки за умови прогресу в оборонній реформі, зазначається в законопроекті. Ця умова зберігається з бюджету минулого року", - ідеться в повідомленні.

Українська сторона з оптимізмом розцінює шанси на отримання всієї суми, повідомив "Голосу Америки" експерт близький до бюджетного процесу, який зазначив, що оборонна реформа в Україні впевнено просувається. Також, процедура припинення допомоги є достатньо складною, адже передбачає, що Пентагон та Державний департамент США, які є кураторами програми оборонної допомоги Україні, спільно свідчитимуть в Конгресі про провал реформ.

Для того, щоб набути сили закону, проект оборонного бюджету США має пройти голосування в обох палатах Конгресу США та бути підписаний президентом.

Передбачені гроші, ще не означає виділені. Після затвердження оборонного бюджету, комітети з асигнувань обох палат Конгресу почнуть працювати над законом з бюджетних асигнувань, з якого буде видно, які кошти будуть безпосередньо передані на виконання програм з оборонної допомоги Україні в рамках передбачених коштів. На відміну від закону, який надає повноваження проводити видатки, закон про асигнування не може діяти більше одного року, однак, якщо є необхідність, існує теоретична можливість затвердити «додаткове асигнування коштів» (supplemental budget appropriation) в рамках програми, на яку Конгресом вже кошти передбачено.

Читайте на ГК:Стало відомо, у кого в Україні зарплата вища
Читайте на ГК:У Верховній Раді хочуть перевіряти кандидатів у президенти у психіатра
Читайте на ГК:Внутрішні розбірки: Южаніна звинуватила керівництво ДФС у блокуванні розмитнення "єврономерів"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus