1. Новини Закарпаття
  2. >

Головна мета угорського уряду – зберегти угорську громаду Закарпаття – Янош Арпад Потапі, держсекретар

20.10.2017 08:35 Аналітика Ексклюзив Голос Карпат

Про це політик заявив на урочистому закладанні основоположного каменю та капсули з посланням наступним поколінням у фундамент майбутнього греко-католицького Центру в Берегові 19 жовтня.

Уряд сусідньої держави виділив для цього у вигляді співфінансування 600 мільйонів форинтів.

“У нинішній політичній ситуації, що, на жаль, загострилась у зв’язку із прийняттям Україною нового закону про освіту, найважливіше для нас всілякими засобами підтримувати й зберегти угорську громаду Закарпаття,- акцентував у вітальному слові на торжестві держсекретар, - Саме в цьому руслі допомагаємо зводити й відновлювати церковні храми, духовну нерухомість, релігійні будинки тощо.”

Янош Арпад Потапі висловив переконання, що історичні угорські церкви краю – основоположна опора збереження угорської громади регіону, тому Угорщина й надалі надаватиме матеріальну підмогу священикам, іншим духовним особам, які служать цій благородній меті.

“Разом з тим сумно споглядати, коли Угорщина робить все від неї залежне для підтримки закарпатських угорців і України в цілому, рішуче відстоювала підписання угоди про асоціацію України з ЄС та надання їй безвізового режиму, систематично надає гуманітарну допомогу різним соціальним верствам країни, забезпечує літній відпочинок сотням українських дітей, безкоштовно лікує поранених бійців АТО, а взамін отримує безпрецедентний за всі часи закон, який різко урізає законні права нацменшин на навчання рідною мовою, – з жалем констатував політик. – Цей закон аж ніяк не зближує Україну з її сусідами та Європейським Союзом.”

Держсекретар вважає, що закладання каменю й капсули в майбутнє будівництво Центру греко-католиків у Берегові – надзвичайно важлива й символічна подія. Адже споруда слугуватиме однією з ланок системи навчання угорських дітей на їх рідній мові. Цим самим угорська громада, греко-католицькі вірники краю заявляють: вони бачать своє майбутнє виключно у здобутті освіти на рідній мові.

“Уряд Угорщини всіляко підтримує це прагнення людей і не відступить від своїх позицій до тих пір, поки дана проблема не вирішиться,” – підсумовував Янош Арпад Потапі.

Нагадаємо, Україна й Угорщина домовилися про мовні норми.

Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (23 листопада для закарпатців і всього світу)
Читайте на ГК:Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Риби - остерігайтесь інтриг, а Близнюки можуть мати конфлікти
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: Хмарно, без істотних опадів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus