Про це політик заявив на урочистому закладанні основоположного каменю та капсули з посланням наступним поколінням у фундамент майбутнього греко-католицького Центру в Берегові 19 жовтня.
Уряд сусідньої держави виділив для цього у вигляді співфінансування 600 мільйонів форинтів.
“У нинішній політичній ситуації, що, на жаль, загострилась у зв’язку із прийняттям Україною нового закону про освіту, найважливіше для нас всілякими засобами підтримувати й зберегти угорську громаду Закарпаття,- акцентував у вітальному слові на торжестві держсекретар, - Саме в цьому руслі допомагаємо зводити й відновлювати церковні храми, духовну нерухомість, релігійні будинки тощо.”
Янош Арпад Потапі висловив переконання, що історичні угорські церкви краю – основоположна опора збереження угорської громади регіону, тому Угорщина й надалі надаватиме матеріальну підмогу священикам, іншим духовним особам, які служать цій благородній меті.
“Разом з тим сумно споглядати, коли Угорщина робить все від неї залежне для підтримки закарпатських угорців і України в цілому, рішуче відстоювала підписання угоди про асоціацію України з ЄС та надання їй безвізового режиму, систематично надає гуманітарну допомогу різним соціальним верствам країни, забезпечує літній відпочинок сотням українських дітей, безкоштовно лікує поранених бійців АТО, а взамін отримує безпрецедентний за всі часи закон, який різко урізає законні права нацменшин на навчання рідною мовою, – з жалем констатував політик. – Цей закон аж ніяк не зближує Україну з її сусідами та Європейським Союзом.”
Держсекретар вважає, що закладання каменю й капсули в майбутнє будівництво Центру греко-католиків у Берегові – надзвичайно важлива й символічна подія. Адже споруда слугуватиме однією з ланок системи навчання угорських дітей на їх рідній мові. Цим самим угорська громада, греко-католицькі вірники краю заявляють: вони бачать своє майбутнє виключно у здобутті освіти на рідній мові.
“Уряд Угорщини всіляко підтримує це прагнення людей і не відступить від своїх позицій до тих пір, поки дана проблема не вирішиться,” – підсумовував Янош Арпад Потапі.