1. Новини Закарпаття
  2. >

Експерт розповів, чому Росія спрощує українцям отримання громадянства

31.07.2017 19:28 Аналітика

Завдання прийнятого в Росії закону про спрощення процедури надання громадянства українцям різні. З одного боку – пропагандистські, з іншого – демографічні.

Російське керівництво розраховує на те, що українці будуть додатковим демографічним ресурсом для освоєння різних регіонів, особливо Сибіру, Далекого Сходу.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Петро Олещук.

Завдання закону різні. В тому числі, і пропагандистські. Росія таким чином створює враження, що вона, на відміну від української влади, налаштована начебто більш позитивно до українців і вважає їх представниками одного з росіянами народів,
– говорить експерт.

Однак, як наголошує Олещук, є й цілком практичні завдання. За його словами, не є секретом, що для Росії важливим завданням є утримання України у своїй орбіті не тільки з геополітичних, але й демографічних причин. Зокрема, російське керівництво розраховує на те, що українці будуть додатковим демографічним ресурсом для освоєння деяких регіонів, особливо Сибіру, Далекого Сходу. Адже традиційно українці завжди працювали в галузях, пов’язаних із видобуванням нафти і газу.

При цьому, на думку політолога, це суто внутрішнє російське питання, яке не матиме особливих наслідків для України. Як зазначає Олещук, в Росії і так існували механізми для спрощеного отримання громадянства. Зокрема, говорить він, всі громадяни колишнього СРСР могли за спрощеною процедурою отримати громадянство РФ. А ці нововведення розраховані на тих, хто народився після 1991 року. Тому що після розпаду СРСР виросло нове покоління, яке Росія хоче залучати.

З іншого боку, вважає Петро Олещук, те, що багато українців мають одночасно і російське громадянство – невелика таємниця. Цей механізм Росія постійно використовує для посилення свого тиску на Україну. Але у зв’язку із цим законом нічого принципового не буде, тому що всі, хто хотів, уже скористалися цією можливістю.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus