1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Росіяни раніше всіх усвідомили здатність фейкових новин обдурювати народ - журналістка The Washington Post

310

"Поки ти не побачиш своїми очима, як працює дезінформація в XXI столітті, тобі смішно про неї навіть подумати. Але варто усвідомити її силу, перестаєш сміятися", -оглядач The Washington Post.

Росіяни раніше всіх усвідомили здатність фейкових новин обдурювати народ - журналістка The Washington Post

Енн Епплбаум згадує: "Після вторгнення в Крим, коли я досить багато писала про Україну, на сайтах, зареєстрованих в Росії, почали попадатися бридкі маленькі статейки про мене. Застосовувався метод, яким пізніше скористалися, щоб прикрасити історію з електронних листів Національного комітету Демократичної партії і Джона Подести: змішати правду і брехню (мій договір на книгу і авторські відрахування розцінювалися як загадкові доходи з сумнівних джерел), виступати з безглуздими твердженнями, перекидати брехню на інші сайти в Росії і спостерігати, як ті передають його далі ", - цитує Инопресса видданя The Washington Post.

"Росіяни раніше всіх усвідомили здатність таких мереж обдурювати народ. Вони також зрозуміли, що доступний всім глобальний інформпростір - дешевий спосіб втручання зубожілої екс-наддержави в політичне життя інших країн", - йдеться в статті.

"Під час виборчої кампанії в США, коли працювали мільйони і мільйони ботів, циркулювали сотні підроблених статей, а в діяльність" фабрик тролів "і ботнетів включилося багато волонтерів, можливо, що брехня і резонатори, спрацьовані в Кремлі, дещо змінили", - йдеться в статті. "Найменше, російські підроблені сайти і ботнети посилювали ефект від виборчої кампанії Трампа, яка застосовувала ту ж тактику", - вважає автор.

Епплбаум знаходить дві причини, які пояснюють вразливість американців перед сфальсифікованими новинами. По-перше, Республіканська партія багато років вселяла народу, що до "Вашингтону" треба ставитися з ненавистю і страхом. По-друге, зараз відбувається глобальна медійна революція, люди сприймають і засвоюють політичну інформацію абсолютно новими способами.

Книгодрукування створило можливості для Реформації і Контрреформації, які вилилися у криваві релігійні війни. Можливостями радіо користувалися тоталітарні режими. Нам слід готуватися до грандіозних політичних потрясінь, підсумовує автор.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber