1. Новини Закарпаття
  2. >

Перемога правлячої партії на виборах у Грузії закриває перспективу зміцнення україно-грузинських відносин – експерт

10:45, 14 Жовтня Аналітика

Головною проблемою українсько-грузинських відносин сьогодні є Міхеїл Саакашвілі, проти якого в Грузії відкриті кримінальні провадження.

Перемога правлячої партії "Грузинська мрія", на парламентських виборах в Грузії, що відбулись 8 жовтня, означає для Києва збереження україно-грузинських відносин на рівні "пасивного добросусідства", без значущих перспектив налагодити більш тісні контакти, пише в своїй статті для DT.UA оглядач Володимир Кравченко.

Як відзначає аналітик, з моменту перемоги "Грузинської мрії" на виборах 2012 року, Тбілісі та Київ так і не знайшли один для одного значущого місця у своїй зовнішній політиці.

"Для Києва перемога "мрійників" означає збереження україно-грузинських відносин на рівні "пасивного добросусідства". Після перемоги "Грузинської мрії" на виборах 2012 р. тісні контакти керівництва двох країн пішли в минуле, а держави послабили політичне співробітництво. Ані Тбілісі, ані Київ так і не знайшли значущого місця один для одного в своїй політиці. Показово, що вже більше року в Грузії немає українського посла", – вказує він.

Кравченко також зазначає, що головною проблемою для українсько-грузинських відносин сьогодні є екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, проти якого в Грузії відкрито декілька кримінальних справ, і видачі якого від України вимагає грузинська сторона.

"Україна ж не тільки надала притулок М. Саакашвілі, але і дала йому громадянство та високу посаду. У Тбілісі ці кроки Києва викликали, м'яко кажучи, невдоволення. Грузинське керівництво дратувало і те, що М. Саакашвілі в якості голови Одеської обласної адміністрації не раз у своїх публічних виступах критикував нинішню грузинську владу і продовжує виступати з відеозверненнями до жителів Грузії", – резюмував автор.

Читайте на ГК:У 2016 році українці перевели з Польщі ,2 млрд
Читайте на ГК:В України багато проблем, і Росія - тільки одна з них, - The Wall Street Journal
Читайте на ГК:В Україні масово подорожчав бензин і дизпаливо
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus