1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Третій квартал 2016 року: Зарплати і конкуренція

354
Аналітика Україна

Якщо у другому кварталі на одне вакантне місце претендували три-чотири вільних фахівця, то в третьому hh.Індекс (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) не перевищив трьох.

Третій квартал 2016 року: Зарплати і конкуренція

Літо - період традиційного спаду активності на ринку праці. Кількість вакансій і нових резюме на Міжнародному кадровому порталі hh.ua в липні-серпні не змінилася і тільки до вересня було зафіксовано зростання активності серед пошукачів та роботодавців. Відповідно знизилися і показники конкуренції.

Найнижчими показники конкуренції були в липні, найвищими - в вересні. Це пов'язано із завмиранням ринку праці влітку і зростанням активності до початку нового бізнес-сезону. За підсумками третього кварталу на одну вакансію в середньому претендували 2-3 фахівця.

Найскладніше знайти роботу було жителям Києва та області. Також серед регіонів з найвищою конкуренцією - Суми, Запоріжжя, Дніпропетровськ і Харків. Тут на одне вакантне місце в середньому припадає три-чотири людини.

Залишається критичною ситуація в східних регіонах. Кількість пропозицій роботи тут вкрай низька. За підсумками кварталу в середньому щомісяця роботодавці розміщували близько 70 вакансій в Луганській області та трохи більше 200 в Донецькій. Відповідно конкуренція склала 12-13 претендентів на одну вакансію.

ТОП-5 найбільш конкурентних проф. сфер залишився без змін. Як і раніше складніше інших знайти роботу топ-менеджерам, юристам, фахівцям початкового рівня, бухгалтерам і фінансистам, а також висококваліфікованим фахівцям виробничих спеціальностей. Хоча в порівнянні з попереднім кварталом показники конкуренції в цих проф. областях трохи знизилися.

Також не змінився рейтинг проф. сфер з найнижчою конкуренцією. Не важко буде знайти роботу в сфері консалтингу, в продажах, страхуванні. Також низькою є конкуренція серед представників робочих спеціальностей. Тут на одне вакантне місце претендує не більше одного претендента.

Зарплати

Згідно зі статистикою Міжнародного кадрового порталу hh.ua, заробітні плати порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 20-25%. Серед висококонкурентних проф. сфер найвищі зарплати пропонують менеджерам вищої ланки і IT-шникам (в середньому 18-20 тис. грн.). Найбільш скромні зарплати у студентів і фахівців без досвіду. Ті, хто знаходитися на старті кар'єри, можуть претендувати на 4-5 тис. грн. в залежності від сфери діяльності.

Серед проф. сфер з найнижчою конкуренцією найвищі заробітні плати пропонують фахівцям з продажу та працівникам консалтингових агентств (близько 8-9 тис. грн.). У половину менше отримують представники робочих спеціальностей. Середня заробітна плата в регіонах становить 5-6 тис. грн, в Києві – 8-9 тис. грн.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2016 року.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber