1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

У наведених Порошенко цифрах про успіхи українського ОПК помітили "нестиковки" з реальною ситуацією

283
Аналітика Україна

Заява президента про наявність понад 40 імпортних контрактів на поставку озброєнь для Збройних сил на суму 1,5 млрд дол. при загальному бюджеті Міноборони в 55,6 млрд грн. викликає сумніви.

У наведених Порошенко цифрах про успіхи українського ОПК помітили "нестиковки" з реальною ситуацією

Заява президента України Петра Порошенка під час щорічного послання Раді про наявність понад 40 імпортних контрактів на поставку озброєнь для Збройних сил на суму 1,5 млрд дол (майже 33 млрд грн) "не стикується" із загальним бюджетом Міноборони в 55,6 млрд грн. Про це пише в своїй статті для ZN.UA Дмитро Менделєєв.

"Чомусь у глави держави не склалося з арифметикою. Просте зіставлення цифр з закону про Держбюджет з озвученими ним у зверненні даними наводить на думку, що його спічрайтери, та й сам президент, не знайомі з основним фінансовим документом країни. А якби вони зіставили бюджетні асигнування, спрямовані на державне оборонне замовлення, то Петро Олексійович був би більш обережний, зробивши гучну заяву про наявність понад 40 імпортних контрактів на поставку озброєнь для Збройних сил на суму 1,5 млрд дол. За нинішнім курсом Нацбанку це майже 33 млрд грн. Звідки?!

При загальному бюджеті Міноборони в 55,6 млрд грн, з яких на грошове утримання та навчання військовослужбовців, оплату комунальних послуг, медицину піде левова частка коштів - на забезпечення армії озброєнням і бойовою технікою може бути направлено не більше 11 млрд грн. і це з урахуванням проведення відновлювальних та ремонтних робіт, а також заходів з модернізації зразків озброєнь ", - йдеться в статті.

Менделєєв відзначає, що навіть якщо додати до цих сум 6 млрд грн кредитних держгарантій для підприємств, задіяних в реалізації оборонних програм, все одно виникають сумніви в достовірності президентської цифри.

"Не додає оптимізму і той факт, що одним із джерел фінансування оборонних програм є так званий спеціальний фонд бюджету, який протягом багатьох років формувався з надходжень від продажу надлишкового військового майна, озброєння, військової та спеціальної техніки, нерухомості. У поточному році уряд і Верховна Рада, крім продажу військового майна, додали ще одне джерело надходжень до спецфонду - конфісковані у корупціонерів кошти і кошти, отримані в результаті продажу конфіскованого у них майна ", - йдеться в статті.

Менделєєв відзначає, що на момент прийняття державного бюджету не було відповідного законодавства, яке забезпечує наповнення бюджету на суму 7,7 млрд грн. Як немає понині і чинного закону про спецконфіскаціі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber