1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

Відставка Яценюка не зупинить сповзання України до політичної кризи - Foreign Policy

14.04.2016 23:55

Відставка Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра не зупинить сповзання України до політичної кризи, стверджує в своїй статті в Foreign Policy журналіст Лев Голінкін.

Президент Порошенко і раніше відмовляється боротися з корупцією, яка дратує українців і душить українську економіку. "А завдяки Заходу, який продовжує його підтримувати, Порошенко зміцнив свою владу як ніколи", - йдеться в статті.

На думку Голінкіна, поточна політична криза на Україні спровокована подіями в лютому, коли два авторитетних реформатора - міністр економіки Айварас Абромавичус і заступник генпрокурора Віталій Касько подали у відставку, не змирившись із тим, що особи з найближчого оточення Порошенко систематично перешкоджають реформам, відзначило видання Инопресса.

"Якби наступником Яценюка став незалежний" стороння людина ", новий прем'єр зміг би, можливо, реанімувати глохнущій процес реформ", - пише Голінкін, згадуючи ім'я Наталії Яресько. Але, судячи з усього, новим прем'єром стане Володимир Гройсман, що славиться протеже Порошенко. "Відбудеться не реструктуризація, а консолідація влади", - пророкує автор.

Спадщина уряду Порошенко і Яценюка - "мерзенний перелік випадків опору реформам", як формулює автор. "Важко уявити, що уряд Порошенко і Гройсмана (читай" Порошенко і Порошенко ") краще впорається зі справою. Тепер єдиний шанс на істотні зміни на Україні повинен прийти ззовні", - йдеться в статті.

На думку автора, Захід донині утримується від тиску на Київ. Голінкін пояснює терпіння Заходу тим, що "у Києва протистояння з Росією - країною, яку в НАТО багато хто вважає найкращою загрозою. Це надає Україні символічне і стратегічне значення".

Київські олігархи розуміють цей факт і грають на ньому, як ніхто.

"Будь-яка спроба закликати Київ до відповіді за відсутність реформ провокує лавину обурених заперечень: Заходу нагадують, що олігархи дають відсіч Росії, борються за демократію і відстоюють західні цінності", - йдеться в статті.

Автор визнає, що "кидати гроші в корумповане болото - необов'язково програшна стратегія". Її застосовували США і СРСР, щоб заручитися підтримкою хунт і диктаторів. Але український народ не стане терпіти Порошенко нескінченно, впевнений Голінкін.

Прагнення замінити корупцію верховенством закону було одним з мотивів повстання на Майдані в 2013-2014 роках. Сьогодні обурення знову відчувається, але тепер воно спрямоване на Порошенко.

Поки Захід відволікається на вибори в США і міграційний криза, Україна перетворюється на небезпечний паровий котел посеред Європи, вважає автор. Рано чи пізно Порошенко або хтось із його наближених зробить щось кричуще, і це викличе нову хвилю протестів.

З 2016-му Україна не та, що в 2013-му: "вона наповнена зброєю, населення південно-східних областей налаштоване вороже, армія розчарована, економіка зовсім недавно була на межі колапсу, а також, що найважливіше, є озброєні до зубів батальйони правих бойовиків. Нове повстання, ймовірно, штовхне країну до розпаду ", - пише автор.

Захід повинен усвідомити небезпеку, перестати робити вигляд, ніби Порошенко - лицар демократії, і примусити Порошенко до помітних, відчутним реформ.

"Сирія і Лівія виснажують ресурси Європи до межі. Уявіть, як подіє неспроможна держава з 45-мільйонним населенням, розташоване в центрі Європі", - підсумовує автор.

Читайте на ГК:Гороскоп на 17 квітня: кому із знаків Зодіаку посміхнеться удача
Читайте на ГК:Що буде з війною в Україні: мольфар дав два прогнози на літо
Читайте на ГК:Українцям за кордоном готують неприємні зміни: чого чекати з 1 липня