Останні заяви канцлера Федеративної Республіки Німеччини не варто розцінювати як шантаж або залякування.
Можу з упевненістю стверджувати, що подібні акценти продиктовані суто економічної складової, - пише в своєму блозі для сайту" ЛІГА "член комісії Київської міської ради З питань бюджету та соціально-економічного Розвитку Алла Шлапак.
"Справа в тому, що від взаємних санкцій Європи і Росії страждають обидві сторони Не потрібно бути провидцем, щоб зрозуміти -... Вічно так тривати не може Особливо, коли в ЄС не бачать хоч скільки-небудь відчутних реформ в Україні Ні в соціально економічної, ні в управлінській ні, врешті-решт, політичній сферах.
Пакет безвізових законів - це чудово, але поки провідні країни Європи не до кінця розуміють, чому ці ходи робляться якось окремо. Точкові реформи без комплексного реформування всіх, так би мовити «ракових» галузей - марні, адже в багатьох сферах корупція в'їлася настільки глибоко, що просто неможливо нічого не робити?
Медицина, соціальна політика, банківська сфера і, врешті-решт, питання децентралізації - всі ці аспекти життєдіяльності країни потребують термінової реанімації.
Щоб зрозуміти невдоволення тієї ж Німеччини, потрібно просто подивитися на її державний устрій або інших успішних країн світу: Австрії, Бельгії, Швейцарії, США, Австралію і Канаду.
Ці успішні країни мають глибоко децентралізувати пристрій державного управління. І, коли глава держави заявляє, що звернення київської обласної ради про виборність губернаторів є закликом до розколу країни, в ЄС це сприймають як небажання до цивілізованої децентралізації. А значить, якщо до них не дослухаються - навіщо тоді Європі продовжувати завдавати шкоди своїй економіці?
І погодьтеся, в цьому є логіка. Хочу нагадати, що і віце-президент США Джозеф Байден в нашому парламенті заявив про необхідність масштабної децентралізації.
І повірте - ні з боку Німеччини, ні з боку США це не продиктовано бажанням нав'язати свою волю. Там просто дійсно не розуміють, як президенту чи прем'єру активно вибудовувати національну і міжнародну політику, якщо ще і бути зайнятими питаннями призначення губернаторів, глав районних адміністрацій і т. п.
Я думаю, що для нас настав зараз переломний момент: або ми відмовимося від занадто централізованої влади і дамо старт реформам, а також повномасштабним розслідуванням гучних корупційних скандалів, або втратимо підтримку ЄС.
Вирішувати тим, хто зараз при владі ", - зазначила пані Шлапак.
Читайте також:
- На Закарпатті вводили аварійні відключення й відмінили одну з черг
- На Закарпатті забили на сполох: дитину рятує уся громада. Що сталось?
- Закарпатцям слід готуватися до відключень світла 27 листопада: обленерго оприлюднило новий графік
- Хто з чоловіків зможе виїхати за кордон з 1 грудня: детальний перелік
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українські обмінники переписали курс долара: скіль...
25 вересня в українських обмінниках дола...
25.09.2024 11:54 469 0 Аналітика
Курс валют на 26 вересня: що відбувається з доларо...
Нацбанк встановив офіційний курс валют н...
25.09.2024 23:51 232 0 Аналітика
Що станеться з курсом долара у жовтні: банкір розк...
Ситуація на валютному ринку в жовтні ста...
26.09.2024 23:49 295 0 Аналітика
Ціни на картоплю в Україні б'ють всі рекорди: скіл...
Ціни на картоплю в Україні продовжують с...
27.09.2024 14:35 997 0 Аналітика
Обмінники переписують курс: що чекає на українців ...
В обмінниках України очікується відчутна...
28.09.2024 00:07 269 0 Аналітика
Курс долара в Україні на 29 вересня: як зміниться ...
Курс долара в Україні в неділю, 29 верес...
29.09.2024 10:36 266 0 Аналітика