1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатський "Бюджет-2016" може обернутися катастрофою у сфері медицини - Ледида

05.01.2016 Аналітика

Таку ситуацію спрогнозував депутат закарпатської обласної ради Олександр Ледида.

Напередодні очільник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що скорочення лікувальних та освітніх закладів на Закарпатті не буде.

Однак депутат закарпатської обласної ради Олександр Ледида наводить не зовсім оптимістичний прогноз.

Медицина з бюджету держави на 2016-й рік отримає на 2,5 мільярди гривень менше, ніж минулого року. А систему охорони здоров’я вирішили остаточно знищити обмеженням пенсійного забезпечення лікарям.

Про яку медичну допомогу можна говорити, якщо тільки в обласному бюджеті на 2016 рік на одну людину закладено 40 доларів на рік, це близько 1080 гривень. У лікарнях відбудеться масове скорочення ліжко-місць, робочих місць, швидка допомога не доотримає медикаменти, державні медичні програми будуть провалені, а це і національна програма імунізації, яка вже не була виконана. Ціни на ліки зросли втричі і це - не межа. Якщо, у 2016 році Міністерство фінансів підвищить ставки ПДВ на ліки від 7 до 20% - на нас чекає зростання цін ще на 15-20%.

І за усім цим - сотні тисяч долей закарпатців, мільйонів українців. За кожною долею – людське здоров’я та людське життя. З таким бюджетом і фінансуванням медичної галузі – народ просто приречений. Люди вже ледь – ледь кінці з кінцями зводять. Якщо у період такого економічного занепаду та зубожіння, урізають видатки на соціальний захист і медицину, ніякого виправдання бути не може - це геноцид українського народу. - заявив Лідер Опозиційного блоку в Закарпатті, депутат обласної ради Олександр Ледида.

Нагадаємо, що в ніч на 25 грудня 2015 року Верховна Рада ухвалила проект держбюджету-2016 з дефіцитом "в рамках маяків МВФ". Тоді представник Бюджетного комітету парламенту Сергій Мельник зазначив, що Комітет підтримав пропозиції щодо змін і доповнень статей бюджету, включаючи перерозподіл коштів на програми Мінкультури, Міноборони та МОЗ.

Читайте на ГК:Грибні рекорди Карпат: проблема не збирати, проблема- донести / ФОТО
Читайте на ГК:Москаль : "Хто поїде в село, яке стовідсотково угорськомовне, і буде викладати українською?" / ВІДЕО
Читайте на ГК:Чехи зі словаками допомагають закарпатцям знайти свої корені / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus