1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Україна заробить $3млрд якщо скасує ПДВ на електромобілі – експерти

372
Аналітика Україна

Найлегший спосіб виконати Паризькі угоди – запровадити пільги на електрокари, вважають експерти.

Україна заробить $3млрд якщо скасує ПДВ на електромобілі  – експерти

196 країн світу домовилися у Парижі обмежити викиди парникових газів на рівні, який забезпечить зростання глобальної середньої температури не більш як на 2 градуси. Розвинені держави вирішили щороку виділяти $100 млрд для країн, що розвиваються: вони мають бути спрямовані на енергозбереження та альтернативні джерела енергії, повідомило видання electrocars.

Україна взяла на себе занижені зобов’язання: до 2030 року утримувати рівень викидів, не вищий за 30% від рівня 1990 року. За оцінками експертів, дотриматися цього показника буде нескладно.

Electrocars поцікавилася думкою експертів, якими методами простіше досягнути скорочення викидів в Україні, і які можливості відкриває для нас ця угода.

Арсеній Абдураїмов, голова Асоціації учасників ринку електромобілів:

Паризькі кліматичні угоди передбачають, що кожна країна окреслює для себе ліміти викидів. І якщо вона показує прогрес – перш за все не інвестиційний, а регуляторний та політичний – у справі зниження цих лімітів, така держава стимулюється значними сумами від розвинених країн.

Отже, навіть з нашими завищеними лімітами, Україна зацікавлена в тому, щоб залучити у свою економіку гроші західних країн. Що ж ми можемо для цього зробити?

В Україні 40% викидів парникових газів припадає на автомобілі. А у великих містах 80% викидів – це вихлопні труби. Саме ці виходи нашій країні найлегше буде скоротити. З усіма іншими галузями – складніше.

Переобладнати будь-яку електростанцію з вугілля на газ коштує великих грошей. Запровадження зеленої енергетики теж потребує інвестицій, перш за все в електромережі. В економіці України основними галузями стають сільське господарство і програмування, які не генерують викидів. А отже, основними джерелами викидів стають саме транспортні засоби. І без особливих змін у цій галузі досягти чогось серйозного з погляду викидів малоймовірно.

Збільшення числа електромобілів практично не потребує бюджетних вкладень. Для цього треба тільки знизити податки на них, і люди почнуть самі пересаджуватися на дешевший вид транспорту. Наразі Верховна Рада скасувала ввізне мито на електромобілі, проте депутати досі дискутують, чи треба скасовувати ПДВ.

Скасувавши ПДВ і запустивши до країни електромобілі, Україна зможе швидко показати прогрес у боротьбі зі зміною клімату, і залучити великі кошти до свого бюджету. Ці гроші вона повинна буде інвестувати у розвиток інфраструктури, а отже – це буде приток валюти до економіки країни.

Одне лише скасування ПДВ може принести нашій державі не менше $3 млрд!

Якщо навіть ми припустимо, що через електромобільні пільги держава недоотримає кілька сотень тисяч гривень ПДВ, то “паризькі” гроші, безперечно, перекриють цей збиток, адже вони у десятки разів більші.

Олександр Кравцов, співзасновник спільноти Electrocars:

“Паризькі домовленості” нарешті стануть реальним стимулом у прийнятті законопроекту №1912, який звільняє покупців електромобілів від сплати ПДВ. Наразі депутати розділилися у цьому питанні приблизно 50/50, і, наприклад, нещодавно парламентський Комітет з питань податкової та митної політики не підтримав норму цього закону. Зараз пряма економічна вигода може допомогти депутатам наважитися і відкинути аргументи нафтового лобі. Якщо помріяти, то можна уявити, як наступним кроком держави стане вироблення комплексної програми розвитку електротранспорту.

Але я хочу наголосити, що в цих питаннях не можна керуватися тільки грошима, і думати, як би “надерибанити” шматочок світового екологічного фонду. Більшість країн світу збираються щоп’ять років зменшувати свої квоти, і підвищувати для себе планку. Ми маємо робити так само, адже здоров’я українців, насправді, набагато важливіше за “паризькі” гроші для бюджету.

Що це означає? Що недостатньо просто впустити до країни електромобілі. Потрібно відмовлятися від теплових електростанцій, від спалювання вугілля – це робитимуть уряди всього світу, і ми не повинні відставати. Тоді електроенергія, на якій їздитимуть наші авто, буде дійсно “зеленою”.

Нас завжди зупиняло те, що на відмову від жахливо неефективних українських ТЕС необхідні мільярди доларів. Тепер Україна отримає ці мільярди завдяки “паризьким домовленостям” та електромобілям.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber