1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Мешканці міста Хуст та Хустського району сплатили 9,1 млн грн плати за землю

16.12.2015 Аналітика

Плата за землю – вагоме джерело надходжень до бюджету Хустщини.

З початку 2015 року в м. Хуст та Хустському районі сплачено 9,1 млн грн плати за землю, з яких 6,3 млн грн сплатили юридичні особи, фізичними особами було внесено 2,8 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року фактичні надходження з плати за землю збільшились на 2 млн гривень, тобто на 43 % і досягти таких результатів вдалося завдяки ефективній роботі податкових інспекторів.

Водночас Хустська ОДПІ повідомляє, що відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Платники плати за землю, крім фізичних осіб, самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному податковому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому Податковим кодексом України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення.

Сплата податку юридичними особами здійснюється щомісячно рівними частками, фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Хочеться наголосити, що кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками спрямовуються до скарбнички місцевого бюджету, – а отже своїми своєчасними платежами власники землі та землекористувачі підтримують соціально-економічний розвиток свого села, селища та міста.

За матеріалами Хустської ОДПІ.

Читайте на ГК:У Хусті відбудеться етно-культурний "День Бетлена"
Читайте на ГК:У Хусті обікрали держустанову на 18 тисяч гривень
Читайте на ГК:На Хустщині дівчина втекла з дому: тепер вона житиме в спецзакладі для дітей
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus