1. Новини Закарпаття
  2. >

Асоціація з ЄС : що зміниться після 1 січня у нашому житті

28.11.2015 Аналітика

Що буде після 1 січня з українським експортом-імпортом, як захистити наших виробників і що буде з цінами?

Бліц-інтерв'ю з Наталею Микольською від "Ліга нет".

Як відкриття кордонів відіб'ється на українському ринку і вітчизняних виробниках, як зміняться торговельні відносини з Росією та іншими країнами СНД, чим викликане введення спецмита на білоруські та узбекистанські товари, розповіла заступник міністра економіки - продавці України Наталія Микольська.

- Чи варто очікувати чергового перенесення набуття чинності економічної частини Угоди про Асоціацію, враховуючи позицію РФ?

- Позиція та уряду України, і Європейської комісії однозначна: ніякі зміни до тексту Угоди вноситися не будуть, незалежно від бажань наших найближчих сусідів. Починається об'єктивно новий етап наших відносин з ЄС.

- Які будуть найбільш істотні зміни для українського бізнесу?

- Наш бізнес уже має поліпшений доступ до ЄС по безпрецедентним торгівельних преференцій, наданим Євросоюзом Україні. З 1 січня буде відкритий доступ і для європейських товарів.

- Що це спричинить?

- Українські виробники отримають доступ до дешевшої сировини і, що набагато важливіше, технологіям. Європа - один з технологічних лідерів світу, і вільний доступ на український ринок європейських товарів і технологій допоможе нашим виробникам випускати продукцію більш високої якості і з більш високою доданою вартістю. Мета - перейти від нинішнього сировинного експорту до експорту готової продукції.

- А для споживачів якісь зміни очікуються?

- Перш за все українці зможуть дешевше купувати якісні європейські товари. Доступ наших виробників до технологій також дозволить підвищити якість вітчизняних товарів, особливо враховуючи, що для виходу на європейський ринок також потрібно підвищувати якість продукції.

- У зв'язку з цим наскільки підвищуються ризики витіснення українських товарів європейськими?

- Я думаю, що структура внутрішнього українського споживання дещо зміниться. Якісні європейські товари замінять на полицях магазинів товари з інших країн.

- Україна відкриває ринок для інших країн. Як з цим наміром поєднуються введені спецмита для ряду товарів з Білорусі та Узбекистану?

- Білорусь і Узбекистан ввели кілька дискримінаційних протекціоністських заходів проти України. Тому ми маємо право застосувати аналогічні заходи і проти них. Але хочу звернути увагу, що у разі Білорусі ми не поспішаємо: надали відстрочку набрання чинності спецмита до 20 січня. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus