1. Новини Закарпаття
  2. >

Блокада Криму загрожує новою військовою операцією Кремля в Україні – Bloomberg

24.11.2015 Аналітика

Напруженість у зв'язку з блокадою Криму може розпалити боротьбу в Східній Україні, вважають експерти.

Президент Росії Володимир Путін у зв'язку з блокадою Криму може розглянути питання проведення повномасштабної військової операції для створення повноцінного сухопутного коридору до півострова шляхом захоплення великої території південно-східної України, пише Дзеркало тижня посилаючись на агентство Bloomberg. 

"Анексований Росією півострів "занурився у пітьму". Якщо ситуація стане ще більш напруженою, чи кине Кремль виклик Заходу, прокладаючи до нього сухопутний коридор?", - задається питанням автор статті. 

Конфлікт між Росією і Україною прийняв новий зловісний поворот: зараз Крим приймає удар, наступним може стати Київ, йдеться в статті. 

У минулі вихідні контрольований Росією півострів поринув у темряву - була зупинена більша частина поставок електроенергії. Серією вибухів на півдні, починаючи з четверга, були виведені з ладу лінії електропередач, які забезпечують 80 % електроенергії Криму, зазначається в статті. 

"Таке відчуття, ніби потрапили в кам'яний вік", - говорить Володимир Гарначук, колишній кримський чиновник. 

Також напередодні українська влада оголосили про тимчасове зупинення транспортного вантажного звязку з півостровом, який залежний від залізничних вантажних перевезень з України – у Крим поставляються продукти харчування і товари першої необхідності. 

На думку берлінського аналітика Йорга Форбріга, ця напруженість може розпалити боротьбу в Східній Україні, де спостерігається досить хитке перемир'я протягом декількох місяців.

"Президент Росії Володимир Путін, можливо, навіть розгляне питання про проведення повномасштабної військової операції для створення повноцінного сухопутного коридору до півострова шляхом захоплення великої території південно-східної України", - сказав Отілія Дханд, старший віце-президент консалтингової компанії Teneo в Брюсселі. На думку експерта, досі Росія розцінювала політичні витрати такої операції такими, що переважують "плюси". "Але якщо дії України призведуть до серйозної нестачі в Криму, то це може вплинути на "рівняння" в головах політиків у Кремлі", - сказала вона. 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus