1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Післявиборчий розклад: що отримав президент, олігархи та інші гравці

270
Аналітика Україна

Партія президента на місцевих виборах вийшла на поставлений для неї результат з перемогою в 14 областях.

"Оппоблок" відновив вплив у шести областях на Сході, Коломойський забрав у свою сферу впливу Харків, а "Свобода" відновила свої позиції в багатьох областях.

Наскільки реально зріс рейтинг "Батьківщини", як і раніше, покаже підрахунок голосів у малих містах і селах. Поки на ділянках підраховують результати і передають в штаби результати паралельного підрахунку, INSIDER намагався розібратися, що ж отримають від цих виборів ключові гравці українського політикуму.

БПП

Результат партії відповідає очікуванням. У понеділок на брифінгу Ігор Коненко уточнив, що партія "Блок Петра Порошенко-" Солідарність "отримала перший результат в 14 обласних центрах: Львівській, Сумській, Полтавській, Івано-Франківській, Житомирській, Рівненській, Херсонській, Тернопільській, Вінницькій, Черкаській, Чернівецькій, Кіровоградській , Чернігівській, Київській областях та місті Києві.

Другий результат партія отримала в Одеській, Закарпатській, Запорізькій, Миколаївській та Хмельницькій областях. У Дніпропетровській області БПП- "Солідарність" посіла третє місце.

"Батьківщина"

Партія Тимошенко була найближчим переслідувачем БПП, відстаючи всього лише на 1%.

Але на виборах у Київську міськраду, згідно з екзит-полами, вона показала лише третій результат в 10%, в Житомирі у неї другий результат (18%), Кіровограді - третій (10%), і тут партія Тимошенко поступилася не тільки БПП, але і технічному "Нашому краю", який отримав 16,5%.

В Івано-Франківську партія Тимошенко стала п'ятою з 7,2%, а в Полтаві - сьома з результатом 6,2%. Ці дані взяті з екзит-полів та паралельного підрахунку інших партій. Свої дані "Батьківщина" оприлюднити не поспішає.

"Самопоміч"

Партія Андрія Садового за рік змогла втриматися в рамках заданого парламентськими виборами рейтингу. За даними партійного паралельного підрахунку голосів, "Самопоміч" пройде прохідний бар'єр у всіх округах, де брала участь у виборах.

За результатами підрахунку голосів 10 обласних центрів, де опрацьовано понад 80% протоколів, перше місце "Самопоміч" отримала у Львові - 31,96%. Друге місце отримує партія Садового в Миколаєві. У Житомирі - 13,62%, що є третім результатом.

"Оппоблок"

Ці вибори колишні соратники Віктора Януковича розглядали, як плацдарм для реваншу. Мета була отримати високий результат на південному сході і на підставі цього вимагати дострокових парламентських виборів.

Станом на вечір понеділка сайт "Оппоблока" виклав карту результатів виборів, згідно з якою він перемагає в шести регіонах - це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська області.

Партії Коломойського

На цих місцевих виборах опальний олігарх розклав інтереси у два електоральні кошика - УКРОП, заграє з патріотичною аудиторією на темі АТО, і "Відродження", що працює з електоратом колишньої Партії регіонів.

УКРОП отримав значну перемогу на виборах до Волинської облради (35,02%) і Луцька міськрада (29,82%). Таким чином, на вотчині покійного Ігоря Єремєєва тріумфував Ігор Палиця.

Згідно даним, отриманим в штабі партії, "Відродження" точно в семи регіонах долає 5% в облради. Крім Харківський області, партія отримає в Сумській - більше 12%, Закарпатській - близько 11%. Решта - Дніпропетровський, Полтавський, Одеський, Черкаський облради - більше 5%.

Радикали пішли до "Свободи"

Однією з несподіванок цієї кампанії є повернення електоральних позицій партією "Свобода". В Івано-Франківській міськраді партія отримає 31,4%, у Полтавському - 13%, Київському - 9,7%, Кіровоградському - 6,5%.

Як заявив Андрій Мохник, "Свобода" на цих виборах набрала більше, ніж на місцевих виборах 2010 року і на парламентських виборах 2 014-го. Результат менше, ніж у 2012 році, проте відстежується тенденція до зростання рівня підтримки "свободівців" по всій Україні.

Що далі?

Вибори не зафіксували беззастережної перемоги жодній зі сторін, що завжди сприяє діалогу. Про те, як складуться долі місцевих рад, говорити поки рано. Більше того, історія України показує, що найчастіше місцеві політики так захоплені своїми місцевими інтригами, що навіть не звертають уваги на центральний апарат партії.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber