1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Чому Порошенко приголомшливо переміг на місцевих виборах

211
Аналітика Україна

Давайте відвернемося від обговорення процентних часток тих чи інших партій, що пройшли до місцевих рад, і подивимося на підсумки з іншої точки зору.

Чому Порошенко приголомшливо переміг на місцевих виборах

Партійні оболонки - це всього лише шкурки змій, які скидаються і змінюються в залежності від поточного політичного моменту. Наприклад, партійний склад ВРУ останнього скликання докорінно відрізняється від партійного складу попередньої Ради. Це щось змінило в Україні? Практично нічого. Партії, фракції, депутати є аватарами все тих же українських фінансово-промислових груп (ФПГ) і олігархів. Тільки в трошки іншій розкладці по пайовій співвідношенню.

Споконвічна розстановка і мотивація центрів впливу в Україні перед місцевими виборами:

Президент і його група. Не будучи олігархом і ФПГ в повному розумінні слова Порошенка і група наближених до тіла стурбована збереженням влади і можливості управлінням бюджету. А також хоче мати вплив на розподіл державних монополій - призначення, дотації і т.д. Природно, що основними мотиваціями є примноження особистого добробуту і власна безпека. Для цього:

- Необхідно «замирити» Донбас. З зовнішньополітичного ракурсу цього вимагає ЄС. А це, у свою чергу, веде до збільшення обсягів фінансової допомоги у всіх її видах. 

- Президенту і його групі потрібна опора на українські ФПГ.

- Також необхідно показати якусь діяльність з «очищення» країни від найбільш одіозних фігур попереднього режиму. 

- Необхідно зробити кого відповідальним глобально за провал економіки, АТО, зовнішньополітичній діяльності. 

Ахметов, Пінчук та інші «дони» старої хвилі. В умовах української економіки їм тим більше необхідна покриття витрат і витрат для своїх експортних підприємств з бюджету. Тому дана група впливу зацікавлена ​​в наступному:

- Зміна складу КМУ з отриманням контролю над паливно-енергетичним комплексом (в першу чергу). Бажано, додати до цього контроль над мінфіном, НБУ, податкової, митницею.

- Для цього необхідний новий склад ВРУ, де у даної групи буде або більшість «багнетів», або значний пакет мандатів. Отже, необхідні чергові-позачергові вибори до Парламенту. Якомога швидше.

- Щоб забезпечити попадання у ВРУ великої кількості депутатів (неважливо за якою системою виборів - мажоритарка, партійні списки або те убозтво, що придумано на минулі місцеві вибори) необхідно більшу кількість голосів, ніж може забезпечити залишився червоно-біло-блакитний електорат в неокупованої України. 

Група Фірташа. У першу чергу їм необхідна недоторканність своїх нафтогазових розподільних активів, відшкодування витрат і витрат своїм експортним підприємствам нафтохімічної галузі та продовження дії газотранзитних схем. І всього що з цим пов'язано. Також Фірташу потрібно, щоб Україна зняла претензії до його структурам за кордоном. Тобто щоб відкриті на ці структури розслідування або були б припинені, або пройшли з найменшими втратами.

- Для цього даній групі також необхідно посилити свій вплив в Раді і КМУ. Тому вони також зацікавлені в перевиборах ВРУ і нової коаліції.

Крім цього група Фірташа зацікавлена ​​в ослабленні позицій групи Приват. Т.к. Коломойський і Ко є конкурентами з Фірташем за контроль над нафтогазовими і газорозподільними активами країни. Власне, саме «допомогу» групі Президента в боротьбі з групою Приват, швидше за все, буде отакою «платою» за збільшення впливу Фірташа в майбутньому парламенті і КМУ.

Група «Приват». Зацікавлена ​​в недоторканності активів і в контролі нафтогазових і нефтегазораспределітельних «державних» монополій. Плюс в відшкодування витрат експортним підприємствам, регулярному рефінансуванні НБУ найбільшого в Україні банку «Приват». Проте, в силу різних обставин, група Приват зараз вимушена виступати з оборонних позицій. Т.к. проти них об'єдналися і президентські, і група Фірташа, і група Ахметова.

- У кожному разі групі Приватні теж потрібні перевибори до ВРУ для збільшення кількості підконтрольних мандатів і контроль над потрібними міністерствами.

- Крім цього, група «Приват» найбільш зацікавлена ​​в зміні Президента, або в ліквідації інститутів президентської влади в країні. Саме Президент і підконтрольні їй репресивні органи можуть і будуть здійснювати «роздягання» активів групи Приват. І саме Президент є сполучною ланкою (гарантом недоторканності) по відношенню до інших ФПГ (групам олігархів), які об'єднуються проти групи Приват.

Європейський Союз. У першу чергу Німеччина і Франція. Найбільш зацікавлені в знятті санкцій з Кремля, тому пов'язані з ним бізнес інтересами через європейські ТНК і російських олігархів. З Україною і з українським бізнесом такі зв'язки менше на порядок за обсягами обороту. Інвестицій в Україну у європейських компаній практично немає. Режим Асоціації ЄС нічого особливо не дає, тому квоти на безмитну торгівлю там мізерні. Та й перелік продукції, що потрапляє під угода включає, в переважній більшості, сировину і продукцію першої переробки. 

- З усього цього висновок - ЄС вітатиме будь-який метод умовно мирного вирішення війни і територіальної цілісності де-юре. Нехай де-факто це навіть і близько не буде світом і цілісністю.

США. Насправді особливої ​​зацікавленості у Америки у подіях в Україні немає. США не «воює» з Росією. Просто тому, що Америці від Росії нічого не потрібно, а реально нашкодити Кремль Вашингтону не може. Хіба що розв'язати третю світову із застосуванням ЯО. На що Путін не піде, як би не "погрожував». Набагато важливіше для США зараз події на Близькому Сході, Іран, взаємини з Китаєм і інші регіони нашої планети.

- Тому США буде точно також ігнорувати внутрішньоукраїнські політичні зміни, якщо тільки вони не будуть відбуватися силовим нелегітимним шляхом. Чему США буде активно проти. Т

Росія. В ідеалі для Кремля - ​​повністю лояльна Путіну Україна. Як менш зручний варіант - федералізація країни з істотним проросійським анклавом. Умовно кажучи «Російська весна - 2», але здійснена не військовим шляхом, а полулегітмно-законодавчим на рівні федералізації на вищому законодавчому рівні (зміна Конституції) і відривом від України в якісь Ново- і Югороссіі через легітимізацію на рівні місцевих обласних і міських рад у великих містах. Для цього необхідно:

- Зміна складу Парламенту з переважання в ньому представників груп ФПГ, орієнтованих на РФ. У першу чергу на групи Ахметова, Новинського, почасти Фірташа і Пінчука.

- Більшість у місцевих радах в тих областях і містах, які можуть бути «федералізірованни» в інтересах Кремля.

- Ліквідація або повна дискредитація груп впливу, що заважають Кремлю в здійсненні цього (в першу чергу - групи Приват). А також політичних партій цих груп.

Інтереси інших груп ми розглядати не будемо, хоча вони і присутні. Але їх вплив або не настільки значно, або носить регіональний характер.

Виходячи з даних мотивацій видно, що група Президента і групи Ахметова, Пінчука, Новинського і, почасти Фірташа неминуче зіллються в коаліційній екстазі в Парламенті нового, позачергового скликання. При цьому Д / ЛНР буде інтегрована у виборче поле України (і не більше того) на будь-яких умовах. Буде переписана Конституція під «реалії моменту», Порошенко отримає якусь тимчасову стійкість. Перераховані, «союзні» Президенту ФПГ задовольнять свої інтереси за рахунок компенсацій з бюджету та контролю над монополіями. Група Приват буде роздерта аж до експропріації активів (включаючи Приват банк) - причому, під виглядом деолігархізації країни. ЄС отримає моральне задоволення замість моральної стурбованості. Ну а США буде і далі грати в свої ігри, які не зачіпають Україну.

А тепер подивимося на результати місцевих виборів з урахуванням усього вищевикладеного.

Провал партій коаліції. Якщо ми порівняємо результат парламентських виборів за сумою партій (НФ + БПП + БЮТ + Самопомщь + РПЛ) з нинішніми результатами, то побачимо, що сумарна підтримка знизилася в рази. Що абсолютно закономірно. По-перше, відсутність реформ і розбіжність декларованого з реальним знижує підтримку саму по собі, По друге, ці партії (за винятком БЮТ) будуть просто «злиті» за непотрібністю. НФ злили заздалегідь. Партію Ляшка, фактично, вивели з пулу приймають рішення. А підготовка до виборів в БПП і Самодопомоги яскраво показала, що списання цих партій за прикладом Сильної України та НУНСу було заплановано вищим керівництвом заздалегідь. За винятком Києва та області. Нинішній Президент добре засвоїв урок Майдану, який навчив його «тримати» столицю.

На цих виборах пройшли обкатку «нові» партійні проекти типу «Наш край», «УКРОП», «Відродження» і т.д. Всі ці партії є політичними оболонками тих чи інших груп або в спільному володінні. Тобто партійний склад нової Ради буде відрізнятися від нинішнього не менше, аніж нинішній від попереднього. Попередні проекти йдуть у забуття вже до весни, як повністю себе дискредитували.

У «старих» або відносно старих політчіескіх проектах до місцевих рад і в мери наводяться, в основному, особистості, м'яко кажучи, неоднозначні. Але не особливо засвічені публічно в справах влади Януковича. До влади в регіонах південного сходу наводяться колишні регіонали, тимчасово перефарбовані в які завгодно партійні кольори. Виняток, поки, Дніпропетровськ і, почасти, дніпропетровська область.
Йде виведення і зачистка найодіозніших фігур. Причому з обох таборів або, крайніх флангів. Прибираються Єфремов, Добкін, виводяться з політики свободівці і рпл-бютівці. А також беруться під контроль або закриваються під замок найбільш праворадикальні активісти. Тобто потрібні помірні «м'які» регіонали і такі ж «м'які» націоналісти. Якими легше управляти в політичному полі.

Повним ходом йде підготовка до інтегрування Д / ЛНР у виборче поле України. Причому, ініціатива йде від Президента. Для нього і його підтримують критично провести там місцеві вибори «по українському законодавству» до початку виборчої кампанії з чергових-позачергових парламентських виборів.

Зупинка активних дій з боку Кремля в першу чергу - це пас на половину поля Порошенко і Ахметових-Пінчуків-Новинського. Туди ж можна віднести і пропоновану ціну на газ на 2016-й рік. Вперше за багато років ціна на газ для України істотно нижче, ніж для Європи.

Йде атака на групу «Приват». І ця атака буде тільки посилюватися напередодні весняно-літніх чергових-позачергових парламентських виборів.
Якщо ми подивимося на результати місцевих виборів, то побачимо, що отриманий результат Порошенко, Ахметов та інші зацікавлені особи можуть вважати «оглушливої ​​перемогою» для себе особисто. А чи дамо ми їм здійснити цей сценарій повною мірою навесні-влітку залежить вже від нас самих.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber