1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Реформатори визнали, що час для змін - упущено, - видання Süddeutsche Zeitung

140
Аналітика Україна

Через кілька тижнів виповниться вже два роки з моменту початку протестів на Майдані, які були одночасно і запізнілим антирадянським повстанням, і проєвропейським рухом.

"І тепер не лише політиків-реформаторів, а й готові до реформ сили в українському суспільстві починає відвідувати відчуття, що час, коли були можливі якісь зміни, а саме - шанс покінчити з олігархією і змінити українську політичну систему таким чином, щоб вона перестала бути боротьбою за владу між купленими партіями, упущено", - йдеться в матеріалі політичного оглядача німецької газети Sueddeutsche Zeitung Катрін Кальвайт.

Причини відсутності глибоких реформ - і з цим, як продовжує автор, не сперечається практично жоден співрозмовник - місцевого розливу. Причому владі не особливо допомагають постійні відсилання на неможливість політичних змін під час війни:

"Уряд і президент просто не змогли витіснити олігархів з політики, а самі створили нові альянси".

Проблема корупції, без якої більша частина низькооплачуваних держслужбовців не може прогодувати свої сім'ї, також не була вирішена там, де вона виникає, а саме - в управлінському апараті і грошову винагороду. До суду не було доведено жодне гучна корупційна справа епохи екс-президента Януковича, так само як не був засуджений жоден людина, причетна до бойні на Майдані в 2014 році.

"І навіть наснагу з приводу протистояння українського Давида з російським Голіафом в боротьбі цінностей поступово сходить нанівець", - продовжує Кальвайт.

Прості українці вважають, що якщо "російські зі своїм низькорослим диктатором, зі своєю пропагандою і брехнею десять разів скажуть, що Захід прогнив, а всі українці - фашисти, то нехай так воно і буде". Сходять нанівець і побоювання з приводу можливого вторгнення російських військ.

"Те, з чим нам доводиться стикатися сьогодні, можна назвати чимось на зразок помірної контрреволюції", - зазначає посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Рік тому, за його словами, найгучнішими на Україні були ті, хто кричав:

"Ми повинні знову винайти нас самих і країну".

Тепер же, підсумовує він, назад "повертаються люди з періоду правління колишнього президента Януковича, у яких немає крові на руках. І вони офіційно мають можливість разом з іншими брати участь в обговоренні. І разом з іншими заробляти гроші".

За матеріалами InoPressa з посиланням ан Süddeutsche Zeitung

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber