Депутата українського парламенту Мустафу Найєма не даремно називають «Батьком революції».
Далі подаємо текст на мові перекладу
Мустафа Найєм - 34-річний депутат українського парламенту, якого в Києві називають «Батьком революції» завдяки тій ролі, яку він зіграв в розпалюванні протестів на Майдані два роки тому.
І він до цього дня зберігає вірність своїм переконанням.
Раніше в жовтні український парламент прийняв закон, висунутий Найємом і його однодумцями, який покликаний скоротити вплив українських олігархів в питаннях, що стосуються фінансування партій. Як Найєм написав на своїй сторінці в Facebook, цей закон має стати «молотом і скальпелем, вміле використання яких може вирізати серцевину політичної корупції».
Найєм дуже добре розбирається в принципах роботи соціальних мереж, де він не просто шукає схвалення своїх ідей, але й активно діє. 21 листопада 2013, незабаром після заяви тодішнього президента Віктора Януковича про те, що він змінив рішення і не буде підписувати угоду про асоціацію з Євросоюзом, Найєм опублікував на стіні своєї сторінки в Facebook:
«Не потрібно просто лайкать цей пост. Напишіть, що ви готові, і ми постараємося щось почати».
Більше тисячі людей написали в коментарях «Я готовий», і Найєм закликав їх вийти в той день на Майдан незалежності, на Майдан, щоб висловити свій протест. Спочатку це були в основному студенти. Однак скоро демонстрації стали масовими, і в лютому Янукович залишив Україну.
«Революція, яку ми почали два роки тому, ще не закінчилася, - сказав Найєм у своєму інтерв'ю виданню The Daily Beast. - Наступний прорив станеться всередині парламенту».
За словами цього молодого політика, його приводить в жах те, що, незважаючи на величезну кількість крові, що пролилася під час протестів на Майдані і досі проливається на сході України, нове керівництво країни продовжує покривати злочини на найвищому рівні.
«Я шокований тим, як наполегливо система намагається нас придушити, - сказав Найєм. - Бюрократи старого гарту бояться передавати повноваження молодим, і продовжують просто міняти місцями одних і тих же людей».
Кілька днів тому Найєм виступив проти генерального прокурора України Віктора Шокіна, закликавши до ретельнішого судового розгляду у справі так званих діамантових прокурорів. Раніше цього року поліція виявила 35 пакетів з діамантами, кокаїном і готівкою під час обшуку у першого замначальника Головного слідчого управління Володимира Шапакіна і зампрокурора Київської області Олександра Корнійця. Ці чиновники були арештовані.
За словами Найєма, арешт цих чиновників - це всього лише «крихти, які влада підкидають народу», і ці спроби очистити систему від корупції не носять систематичного характеру. Українські громадські активісти, у тому числі Антикорупційний центр, стверджують, що спроби президента Петра Порошенка впоратися з корупцією «марні».
Найєм і його друзі, перші революційні лідери Майдану, наполягають на тому, що президент Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повинні дозволити правоохоронним органам карати їх «власних людей».
Найєм навів конкретні приклади.
«Відносно корумпованих бюрократів, близьких до прем'єр-міністра, до президента, в тому числі у відношенні голови президентської адміністрації ... необхідно почати розслідування, щоб показати народу, що у влади найсерйозніші наміри, - сказав Найєм під час нашої бесіди в кав'ярні, розташованої в центрі Києва. - Високопоставлені чиновники продовжують красти мільйони, тоді як рядовий член бюрократичної системи отримує близько 100 доларів на місяць».
«Нинішня система працює не краще системи Януковича, - сказав Найєм. - Коли я бачу свідоцтва спроб сховати докази корупції на найвищому рівні, я думаю: добре, значить, ви ще не зрозуміли, що насправді зараз відбувається на Україні - або ми живемо в різних вимірах».
Далі подаємо текст на пові оригіналу
Пока мы беседовали с Найемом, люди, заходившие в кофейню и замечавшие его, смотрели на него с признательностью, а официантка Ярослава даже попросила его с ней сфотографироваться.
«Я помню, как вы смело сказали Януковичу прямо в глаза о том, что он слишком роскошно живет», — сказала она.
Найем, родившийся в Кабуле, покинул Афганистан в советские времена, будучи еще ребенком. Его отец сначала привез его в Москву, а затем в Киев, где Найем изучал математику и ракетостроение. Но после окончания института он начал работать репортером, ведущим независимые расследования фактов коррупции в правоохранительных органах и государственных институтах.
«Должно быть, такова моя карма», — объяснил он.
Ранее в этом году Найем записался на курсы подготовки для поступления в недавно реформированные силы полиции карпатского района.
«Я уже дважды менял род занятий: из репортера в депутаты, а теперь в полицейские», — пошутил он.
Найему было важно узнать, как система работает изнутри.
В парламенте он перешел из Комитета по европейской интеграции в Комитет законодательной поддержки правоохранительных органов. А с запада Украины Найем отправился на восток, на Донбасс, где полицейские часто вступали в ряды ополченцев.
«После того как более 12 тысяч полицейских предали государство и присоединились к сепаратистам в Донецке два года назад, жители Краматорска и Славянска сомневаются в том, что новые сотрудники правоохранительных органов сохранят верность, — сказал Найем. — Наша задача — показать пример на Донбассе, создать безупречную, некоррумпированную полицию европейского образца, чтобы дать людям рабочие места и надежду».