1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Як виглядає затишшя в зоні АТО сьогодні / ІНФОГРАФІКА

379
Аналітика Україна

Факти, карти і графіка подій на Донбасі за останні три місяці. Як проходить "повне припинення вогню"

Як виглядає затишшя в зоні АТО сьогодні / ІНФОГРАФІКА

Подаємо текст на мові перекладу

За минулу добу в результаті обстрілу шахти Бутівка під Донецьком загинув командир підрозділу антитерористичної операції, двоє військових отримали поранення. У Штабі АТО підтвердили цю інформацію.

"Зараз ми розбираємося, що саме сталося. Справа в тому, що з того боку є люди, які не контролюються владою" ДНР / ЛНР ", тому зараз наш представник разом з представниками Росії перевіряє інформацію, і тільки після цього будуть прийняті рішення про наших подальші дії ", - сказав глава Міноборони Степан Полторак.

Це перший інцидент і жертви в зоні АТО за тиждень. Зазвичай останнім часом спікер Адміністрації з питань АТО Андрій Лисенко на традиційних брифінгах в останні дні констатує однотипне:

"Всі залишилися живими і неушкодженими".

Як відомо, активність бойових дій на Донбасі почала спадати з 1 вересня, коли було оголошено про початок «нового перемир'я». Про дійсному припинення вогню напередодні домовилися лідери Франції і Німеччини Франсуа Олланд і канцлер Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним.

З того часу на Донбасі дійсно стало відносно тихо, місцями - повний мир. Як перемир'я на Донбасі стало виглядати насправді?

Загиблих і поранених стало менше

Ми проаналізували ситуацію на Донбасі за півтора місяці до 1 вересня і півтора місяці - після. Згідно з офіційними даними штабу АТО, втрати з початку вересня дійсно сильно скоротилися, особливо - в останні два тижні. А ті, що є, в переважній більшості - не в наслідок бойових действий. Основна причина поранень в останні тижні - підрив українських солдатів на фугасах і розтяжках, встановлених бойовиками, й інші не бойові втрати.

Варто враховувати, що до офіційних даних штабу АТО треба ставитися обережно. Там часто не враховують втрати серед добровольців, а також загиблих не під час боїв, а в слідстві поранень.

Обстрілів майже немає

У Штабі АТО не дають узагальнену статистику по числу обстрілів на Донбасі. Для аналізу "УП" взяло статистику, яку збирають волонтери для проекту texty.org.ua. Згідно з їх даними, за три тижні затишшя число обстрілів скоротилося в рази. Після зустрічі нормандської четвірки 2 жовтня в Парижі, коли сторони домовилися про початок відводу озброєння калібром до 100 мм, обстріли і зовсім практично повністю припинилися.

Відведення озброєння

З 3 жовтня сторони конфлікту почали відведення бронетехніки і озброєння калібром до 100 мм на 15 км від лінії розмежування. Відведення танків українські військові завершили 7 жовтня.

12 жовтня прес-секретар Генерального штабу Збройних сил Владислав Селезньов повідомив, що Збройні сили України випередили графік відведення та артилерії калібром менше 100 мм від лінії зіткнення сторін в Луганській області і фактично вже завершили його.

Остання черга - за мінометами.

"В цілому, ми готові із завтрашнього дня (15 жовтня -" УП "), якщо все буде нормально, відводити міномети в секторі" А "(Луганська обл.)", - повідомив журналістам 14 жовтня повідомив глава Міноборони Степан Полторак.

Після завершення верифікації почнеться третій етап - відведення мінометів.

У той же час достовірних даних про те, як відводять зазначену зброю бойовики, немає. Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі ще минулого тижня продовжували фіксувати важке озброєння проросійських бойовиків на Маріупольському напрямку.

За матеріалами Української Правди

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber