Арешти одного з лідерів партії «Свобода» Юрія Сиротюка і депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука привели до відкриття широкого політичного фронту проти президента Петра Порошенка.
Далі подаємо текст на мові перекладу
У нього, крім «свободівців» і «радикалів», можуть увійти «Правий сектор», незадоволені діями президента олігархи і навіть безпосереднє оточення Порошенко.
Президент України, який досі в основному відповідав на зовнішні виклики, схоже, змушений буде «воювати» і на внутрішньому фронті.
Правий фланг опозиції
Представники правих сил вже давно увійшли в протистояння з Петром Порошенком. На минулорічних парламентських виборах «Свободі» не вистачило буквально кілька сотих відсотка голосів, щоб отримати представництво у Верховній раді. Вже тоді соратники Олега Тягнибока, які були одними з активних учасників євромайдан, заявили: Порошенко не хоче бачити їх у парламенті. Трохи пізніше в кулуарах почали навіть говорити, що проти колишніх міністрів- «свободівців» намагаються порушити кримінальні справи.
Активна фаза конфлікту «Свободи» з Порошенком почалася в кінці серпня 2015 року. Соратники Тягнибока різко виступили проти змін до Конституції, якими визначено спеціальний режим самоврядування на окупованих територіях Донбасу. 31 серпня ці протести, як відомо, закінчилися трагічно - від вибуху гранати загинули троє нацгвардейцев. Лідерів «Свободи» звинувачують у причетності до цього вбивства. Результат - арешт Юрія Сиротюка.
Не менш драматично розгорталися події і навколо «Правого сектора». Спочатку бійці МВС розстріляли координатора «правосеков» в Західній Україні Олександра Музичко, потім спробували роззброїти соратників Дмитра Яроша на їх базі в Дніпропетровській області. У липні представники «Правого сектора» влаштували перестрілку з міліцією в Закарпатті.
Позиція, яку зайняли соратники Тягнибока і Яроша, досить небезпечна для президента Порошенко. У цих партіях перебувають люди, які придбали бойові навички на сході країни. Тому протистояння між правими і Порошенко може виявитися не менш жорстким, ніж у Януковича з «евромайдановцамі», а його результат - більш драматичним.
Далі подаємо текст на мові оригіналу
Олигарх № 1 и другие
Буквально сразу же после прихода к власти Петр Порошенко заявил, что в Украине будет проведена деолигархизация. Из уст одного из видных олигархов, пересевшего в кресло главы государства, эти обещания звучали, как минимум, странно. Правда, дальше слов Порошенко не пошел. Сам Петр Алексеевич от бизнеса не избавился. Вместо этого он продемонстрировал, что претендует на роль олигарха № 1 в Украине.
На фоне динамично развивающегося бизнеса Петра Порошенко все остальные олигархи начали чувствовать себя «сиротками». Первым против Петра Алексеевича выступил Игорь Коломойский, владеющий мощным финансовыми и информационными ресурсами. Заочная дискуссия между одним из учредителей группы «Приват» и нынешним президентом только началась. Наверняка мы еще станем свидетелями захватывающего зрелища противостояния между Порошенко и Коломойским. К нему могут подключиться и другие обиженные нынешним президентом олигархи.
То, что конфликт Порошенко с олигархами неизбежен, очевидно. В стране, по логике Петра Алексеевича, не должно остаться олигархов. Кроме него самого, разумеется. И на пути к этой цели президент готов пойти до конца. Выдержит ли это экономика и как отреагируют на эти инициативы подконтрольные олигархам политические силы, покажет время.
Распри внутри команды
Президент Порошенко столкнулся с еще одной не менее серьезной проблемой: распрями в его собственном окружении — попытками отдельных групп перераспределить между собой сферы влияния. Выброс депутатом Блока Петра Порошенко Сергеем Лещенко информации о претензиях правоохранителей Австрии к главе Администрации президента Борису Ложкину свидетельствует об отсутствии единства в стане Порошенко.
Противостояние в президентской команде, отголоски которого доносятся в СМИ, демонстрирует, что в окружении Порошенко думают не только о судьбе страны. Не будь там финансовых интересов, не было бы такой жестокой кулуарной, а теперь уже и публичной, «войны». Нынешнему президенту и его команде, к сожалению, так и не удалось отделить политику от бизнеса.
Наблюдая за малыми и большими «войнами» вокруг себя, Петр Порошенко должен понимать: рано или поздно в них будет втянут и он сам. Долго оставаться над схваткой ему не удастся — слишком многое сегодня поставлено на карту. Украинское общество дорого заплатило за право быть услышанным властью, поэтому власть, погрязшая в своих собственных разборках и склоках с бывшими соратниками, обречена.
За матеріалами inoСМИ.Ru з посиланням на Deutsche Welle
Читайте також:
- Закарпатцям "не по зубах", люди у розпачі: вартість одного з основних овочів різко злетіла на місцевих базарах
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українські обмінники переписали курс долара: скіль...
25 вересня в українських обмінниках дола...
25.09.2024 11:54 463 0 Аналітика
Курс валют на 26 вересня: що відбувається з доларо...
Нацбанк встановив офіційний курс валют н...
25.09.2024 23:51 226 0 Аналітика
Що станеться з курсом долара у жовтні: банкір розк...
Ситуація на валютному ринку в жовтні ста...
26.09.2024 23:49 294 0 Аналітика
Ціни на картоплю в Україні б'ють всі рекорди: скіл...
Ціни на картоплю в Україні продовжують с...
27.09.2024 14:35 994 0 Аналітика
Обмінники переписують курс: що чекає на українців ...
В обмінниках України очікується відчутна...
28.09.2024 00:07 267 0 Аналітика
Курс долара в Україні на 29 вересня: як зміниться ...
Курс долара в Україні в неділю, 29 верес...
29.09.2024 10:36 264 0 Аналітика