1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Колишній посол США розповів, що планує робити Путін після Генасамблеї

220

Переключення уваги росіян на Сирію стало чудовим прикриттям для відступу або паузи в Донбасі.

Колишній посол США розповів, що планує робити Путін після Генасамблеї

«Із самої появи «зелених чоловічків» Москви в Криму Захід намагався надати Путіну можливість відступити, зберігши обличчя», - пише колишній посол США в Україні Джон Гербст у колонці для Atlantic council.

Довгий час здавалося, що Путіну такий вихід з ситуації не потрібен. Захоплення Криму майже нічого не коштувало російському президентові, а санкції за анексію були незначні,повідомляє Новое время.

«Більше того, головна мета його гібридної війни – повалення прозахідного уряду в Києві і розворот української політики до Росії – ще не була досягнута», - зазначає Гербст.

За його словами, кремлівські дипломати прикидалися, що готові шукати мирне рішення. Наприклад, після відправки російської армії в Донбас, щоб зупинити майже вдалий контрнаступ України на позиції російських бойовиків, Путін підписав перші Мінські угоди. Тим не менш, Кремль і його ставленики в Донбасі порушували це перемир'я настільки часто, що до лютого 2015 під їх контролем опинилися додаткові 500 квадратних кілометрів української землі, в результаті чого були підписані другі Мінські угоди. Гербст додає, що порушення з боку Росії і бойовиків продовжилися, що призвело до захоплення ними ще 200 квадратних кілометрів.

Дипломат пояснює, що, на відміну від Криму, за свої дії в Донбасі Путіну довелося платити. Після того, як у липні 2014 над Донбасом був збитий малайзійський Боїнг з 298 людьми на борту, Вашингтон і Брюссель ввели санкції проти російського фінансового сектора. На подив Путіна, ЄС не повірив Росії, яка удала, ніби дотримується режиму припинення вогню, і  цього року продовжив їх.

«Більше того, оновлена українська армія вперто чинить опір військовій кампанії Кремля, і за кожне незначне просування сепаратистів доводиться платити сотнями смертей російських солдатів. Незважаючи на пропаганду Кремля, яка намагається представити уряд Порошенка як породження зла, росіяни не хочуть, щоб їхні солдати помирали в Україні, і Путіну довелося засекретити дані про втрати», - зазначає Гербст.

Він вважає, що останні дані вказують на зацікавленість господаря Кремля та російських еліт у встановленні реального перемир'я. І, на думку колишнього посла, Сирія може бути спробою Москви закрити тему війни в Україні.

Гербст описує підвищену активність на сирійському напрямку, яку в російських новинах називають «відкриттям другого фронту проти Заходу». Телеканали припиняють говорити про Україну – і дипломат вважає, що це може бути чудовим прикриттям для відступу або як мінімум паузи.

«Путін як і раніше хоче змусити Україну відмовитися від курсу на Захід. Можливо, що затишшя закінчиться після його повернення з Генасамблеї та жовтневої зустрічі з Петром Порошенком, Ангелою Меркель і Франсуа Олландом. Більш імовірно, що Путін почекає, чи знімуть з Росії санкції. Передчасна заява Олланда після телефонної конференції між чотирма лідерами 9 вересня, могла дати йому таку надію», - аналізує Гербст. 

Він попереджає, що піти на поступки Путіну було б помилкою історичних масштабів. Послаблювати санкції можна буде тільки тоді, коли РФ виконає свої зобов'язання по Мінську: відвід всіх російських військ і важких озброєнь і повернення Україні контролю над її кордоном з Росією. «Все інше залишить за Москвою можливість у будь-який момент відновити свою агресію», - підсумовує колишній посол США.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber