1. Новини Закарпаття
  2. >

Восени українцям слід очікувати надзвичайних подій – аналітик

10.09.2015 09:48 Аналітика

Вибухова хвиля від гранати, кинутої з натовпу мітингувальників під стінами Верховної Ради, сформувала порядок денний не тільки минулого тижня, але і всієї осені.

Вибухова хвиля від гранати, кинутої з натовпу мітингувальників під стінами Верховної Ради, сформувала порядок денний не тільки минулого тижня, але і всієї осені.

Нас чекає гаряча осінь. Але, крім сезонних, планових піків навантаження на політичну систему, як то: вибори в органи місцевого самоврядування, голосування по внесенню змін до Конституції України, - слід очікувати і надзвичайних подій. Що цілком природно для країни, що знаходиться в стані неоголошеної війни, частина території якої анексована, а на ділянках двох областей, включаючи обласні центри, господарюють місцеві бандити і диверсанти.

Проте бойові дії на сході України - найімовірніше, бої місцевого значення, не більше того, - становитимуть фон (нехай і тривожний) для політичних сутичок у Києві, Дніпропетровську, Львові, Одесі та Харкові. Це як п'ять пальців однієї руки.

Очевидно, осінній цикл протистояння між владою та опозицією пройде по осі Київ - Одеса і Дніпропетровськ - Львів - Харків. Якщо називати речі своїми іменами, то досить назвати виконавців головних ролей - це Петро Порошенко та Ігор Коломойський. А якщо подивитися на міста, з яким із пальців їх можна порівняти, то Київ - великий, Одеса - вказівний. Порошенко показує, наскільки добре йдуть у нас справи. А Михайло Саакашвілі підказує, де є окремі недоліки.

Середній палець - безумовно, Дніпропетровськ. Тут коментарі зайві. Безіменний - це Львів, а Харків - мізинець. І ось чому: Андрій Садовий хоч і знаходиться у відносинах з Коломойським, але обіцяти - не означає одружитися.  Що стосується Харкова: мізинець - це максимум, на що він може претендувати зараз. Але й цього не так вже мало, бути в п'ятірні.

Станом на сьогодні очікувати спалахів конфліктів загальнонаціонального значення або появи політичних проектів, здатних змішати карти провідним гравцям, в інших обласних центрах не доводиться. Також навряд чи варто очікувати, що п'ять пальців стиснуться в кулак.

Однак, за сформованою українською традицією, політична верхівка, швидше за все, запропонує на загальний огляд комбінацію з трьох пальців. Дуля - так це називається. Тут і просити не доведеться нікого зі сторін конфлікту. Тут вони завжди готові піти назустріч. Тут їхні інтереси збігаються.

Але ось яка справа. Досить двох пальців - великого і вказівного, щоб показати всім зрозумілий жест, що означає гроші, перегортання купюр. Або їх повна відсутність - якщо звести їх у кільце, зобразити нуль. Тобто якщо так вже притисне великий і вказівний палець необхідність показати іншим якщо не дулю, то аналогічний за змістом знак, вони вдвох зможуть впоратися.

І що можуть протиставити такій комбінації з двох пальців три інших - та нічого. Один тільки середній палець залишається відкопилювати.

А ось для того, щоб натякнути на таємний смисл - зобразити лапки, тут потрібна щільна спільна робота двох пальців, вказівного і середнього, які належать, як нам відомо, політичним антагоністам. Ніби непогано. Значить, можна сподіватися, що розмова в прямому ефірі піде без натяків і еківоків, все по-чесному. Дивишся, влада і опозиція прийдуть до того, що вистачить один на одного пальцями показувати, і вирішать зібрати всю волю в кулак і взяти паузу у з'ясуванні стосунків.

Тим більше що два пальці - вказівний і середній, якщо їх розвести ширший, можуть заявити про нашу спільну перемогу.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська