1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Президент може програти війну проти кланів Закарпаття

183
Аналітика Закарпаття

27 серпня сесія Закарпатської обласної ради не проголосувала як за Перспективний план формування територій громад Закарпатської області, так і за утворення перших в регіоні двох об’єднаних громад.

Президент може програти війну проти кланів Закарпаття

Голосування показово провалили члени пробалогівської фракції Єдиного Центру. Зі 108 депутатів «за» проголосували лише 24 депутати. Точно не голосували депутати з фракції «Єдиного Центру», «Батьківщини» та низки інших залежних від Балоги депутатів.

Таким чином, Закарпаття стало єдиною областю в Україні, яка не розглянула Перспективного плану, і однією з двох, які не оголосили про створення жодної об’єднаної громади.

Цікаво, що під час розгляду цих питань на засіданнях постійних комісій та президії обласної ради жодних застережень з приводу означуваних тем не виникало. Як і не було зауважень під час обговорення питання на засіданні сесії. Тим не менше, уся фракція партії Єдиний Центр показово проігнорувала голосування. Між депутатами відбувались короткі діалоги, в яких вони нагадували один одному, що за це питання не голосують. У ложі преси це було чітко чути.

У кулуарах сесії бачили колишнього голову облради, брата Балоги Івана — народного депутата. Вочевидь, в Ужгороді він прибув проконтролювати хід цього голосування на сесії.

Такий розвиток подій не на жарт обурив Геннадія Москаля, який зі словами «Ну, це політичні питання. Що ви дурня з мене робите?!», покинув сесію.

Більшість аналітиків і журналістів сходяться на думці, що показовий провал голосування за важливі рішення Балога зініціював, щоб іще раз продемонструвати владі в Києві свій вплив у регіоні.

І, судячи з усього, йому це поки що вдається. Гучна заява представників громадських організацій про намір звернутися до Верховної Ради і президента ініціювати громадську недовіру проЄЦівській депутатської більшості та про збір підписів на підтримку дострокового припинення повноважень обласної ради, скоріш за все, так і залишиться заявою.

Варто зазначити, що підстав для того, що б взяти Балогу за причинне місце у Порошенка більш ніж достатньо. Це і мукачівські події 11 липня, безапеляційні твердження про «війну» на Закарпатті та «мир, який руйнує влада», свідоме ігнорування засідань парламентської ТСК та відверто зверхнє ставлення до інформації про «кришування» контрабандних потоків. І це лише за останній місяць. Якщо ж, копнути глибше у часі, то, за великим рахунком, закарпатського нардепа давно можна було б посадити. І зробити це показово. Ресурсів для цього достатньо.

Але схоже президент не готовий до радикальних дій, особливо напередодні виборів. Вся його рішучість, скоріш за все, закінчиться ще кількома гучними заявами про благородні наміри, можливо, кількома походами Балоги до прокуратури. І вся ця війна зведеться до того, що Балога її продасть, а Порошенко купить. Через півроку-рік всі справи проти Балоги спустять на гальмах, а Віктор Іванович так і залишиться повноправним господарем Закарпаття.

За матеріалами видання "Стіна"

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber