1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Україна на межі повторної війни з Росією, - The National Interest

280
Аналітика Україна

В останні тижні перемир'я на Україні поступово розхитується, але чи означає це швидке відновлення повномасштабних бойових дій?

Україна на межі повторної війни з Росією, - The National Interest

Подаємо текст на мові перекладу

Провідні європейські держави як і раніше мають намір зберігати перемир'я всяку ціну і навіть готові ігнорувати заради цього постійно спалахуючі бої, які перетворюють саму ідею припинення вогню в знущання. Тим часом, у обох сторін - як у Росії і сепаратистів, так і в української влади - є зараз серйозні стимули розпалювати конфлікт в надії завдати вирішального удару, який кардинально змінить ситуацію, що склалася.

Для України кожен день існування підтримуваних Москвою сепаратистських структур у Донецьку та Луганську знижує ймовірність знову об'єднати українську територію на умовах Києва. Як ми знаємо з досвіду інших конфліктів на євразійському просторі, лінії тимчасового припинення вогню часто стають постійними розмежувальної лініями. Додатково уряд у Києві перебуває під наростаючим тиском. Від нього одночасно вимагають підвищити стандарти життя українського народу і швидше і активніше проводити реформи, запропоновані західними партнерами України. Рейтинги президентської адміністрації Петра Порошенка та уряду Арсенія Яценюка падають. Як офіційні збройні сили, так і добровольчі підрозділи, що тримають фронт на сході країни, все частіше висловлюють невдоволення тим, як уряд веде військові дії. У той же час, незважаючи на перемир'я, що руйнується, Україна так і не змогла переконати цілий ряд західних країн, які виступають проти постачання її зброєю.

На Росію також тиснуть фактори часу. Сповільнилися темпи зростання китайської економіки і очікуваний прихід на світові ринки великих обсягів іранської нафти припускають нове падіння нафтових цін. З урахуванням цього здатність Москви підтримувати терористів і переносити санкції явно не буде поліпшуватися. У свою чергу, статус-кво Росії теж не подобається, так як сепаратистські державні утворення поки не отримали постійного певного статусу і можуть бути швидко знищені.

Навіть погано працююче припинення вогню забезпечує певний спокій, при якому утруднення українського уряду з реформами привертають до себе більше уваги. Якщо на сході відновляться відкриті масштабні бої, на перший план знову вийдуть міркування національної безпеки, а західні держави, можливо, погодяться дати Києву більше часу - і більше свободи дій. Також імовірно, що повний зрив мінського процесу змусить українців згуртуватися навколо уряду.

У той же час одна з довгострокових цілей Москви - добитися фактичного визнання постійного статусу сепаратистських утворень, як це сталося з Південною Осетією і Абхазією. У такому випадку Україна позбудеться всяких надій на об'єднання на своїх умовах. Для цього Росії потрібно нанести українським силам настільки рішучої поразки, щоб навіть перспектива більшої західної допомоги з підготовкою та озброєнням не змусила українців повірити у можливість провести в найближчому майбутньому аналог хорватської операції «Буря». Якщо українські сили вдасться залучити до великий бій, поки у підтримує і забезпечує Росією сепаратистів ще зберігається перевагу, Київ, можливо, вийде переконати, що у нього немає вибору і що він повинен змиритися з вічним замороженим конфліктом.

Крім цього існує ще один фактор часу. Шестимісячний цикл підтвердження європейських акцій сильно обмежує Москву. Якщо вона сподівається на часткове пом'якшення режиму санкції, будь-які зміни військового балансу повинні відбуватися зараз, щоб до листопада, коли йтимуть переговори між 28 країнами Євросоюзу, на східному фронті знову було тихо і розділові лінії знову стабілізувалися. Будь-яка велика серпнева конфронтація, протяжністю, скажімо в 10 днів, до середини листопада встигне перетворитися на «древню історію» - особливо якщо до цього моменту в хід підуть треті Мінські угоди.

Зараз велика частина сил і уваги американського дипломатичного істеблішменту відвернута на угоду з Іраном. Однак і Вашингтон, і європейські союзники Америки повинні бути готові до можливого відновленню повномасштабних бойових дій. Якщо бої відновляться, Захід не зможе виправдатися тим, що його застали зненацька. Точно так само, як перед великим землетрусом відчуваються підземні поштовхи, що почастішали сутички в поєднанні з пересуваннями людей і техніки явно вказують, що ситуація може швидко загостритися вже найближчим часом.

За матеріалами inoСМИ.Ru

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber