1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

За кого проголосували б українці перед подіями в Мукачеві / ІНФОГРАФІКА

424
Аналітика Україна

Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку літа, у виборах до Верховної Ради готові взяти участь не більше 60% опитаних.

За кого проголосували б українці перед подіями в Мукачеві / ІНФОГРАФІКА

У тому числі тільки 28% – однозначно взяли б участь у голосуванні, передає Соціолдогічна група "Рейтинг".

Незважаючи на деяке зменшення рейтингів за останні кілька місяців, лідером симпатій залишається Блок Петра Порошенка «Солідарність», за якого віддали б свій голос 16% опитаних з тих, хто має намір голосувати. За об’єднання «Самопоміч», Опозиційний блок та Батьківщину проголосували б близько 10% респондентів. Близько 6% підтримують Радикальну партію та Громадянську позицію, близько 5% – Правий Сектор, близько 4% – Свободу, близько 3% – Народний Фронт та КПУ. Майже 7% віддали б свій голос за інші партії, а кожен п’ятий – не визначився.

Лідером електоральних симпатій на Заході країни є об’єднання «Самопоміч» (другим йде БПП «Солідарність», третє місце ділять Правий Сектор та Батьківщина), у Центрі лідирує БПП «Солідарність» (другою йде Батьківщина, третьою – Самопоміч), на Півдні та Сході країни лідирує Опозиційний блок (друге місце за БПП «Солідарність», третє – за Батьківщиною). Важливо, що на Півдні країни майже половина опитаних або не мають намірів голосувати або не визначилися з вибором, на Сході таких 60%.

Станом на початок червня демографічний портрет виборців партій виглядає наступним чином:.

Чоловіки більше підтримують Свободу, Правий Сектор та Народний Фронт. Жінки більше симпатизують Радикальній партії, КПУ, Самопомочі, БПП «Солідарність». Найбільша частка жінок в електораті Батьківщини.

Виборці з меншими доходами більш прихильні до КПУ, Батьківщини, Радикальної Партії та Опозиційного Блоку. Виборці із середніми доходами обирають Народний Фронт, Громадянську позицію та БПП «Солідарність». Натомість Самопоміч, Свободу, Правий Сектор підтримують люди з більш вищими доходами.

Основу електорату Правого Сектору, Самопомочі, Народного Фронту складають люди молодшого та середнього віку. Також значний відсоток молоді серед прихильників Радикальної партії та БПП «Солідарність». Більш старші підтримують Опозиційний Блок та Батьківщину, а найстарші виборці у Громадянської позиції та КПУ.

Виборці з низьким рівнем освіти більше підтримують КПУ, Радикальну партію та Батьківщину. Респонденти з вищою та середньою спеціальною освітою складають основну частку симпатиків Самопомочі, Правого Сектору, Народного Фронту.

Якби вибори Президента відбувались наступної неділі, то чверть респондентів, які мають намір голосувати, віддали б свій голос за П.Порошенка, 10% – за Ю.Тимошенко, 7% – А.Садового. За А.Гриценка та Ю.Бойка проголосували б по 6%, за О.Ляшка – 5%, Д. Яроша – 4%. Приблизно по 2% проголосували б за О.Тягнибока, Сергія Тігіпка та А.Яценюка За інших кандидатів проголосував би кожен десятий, а кожен п’ятий – не визначився.

У регіональному розподілі П.Порошенко залишається лідером симпатій в усіх регіонах країни, другою на Заході і в Центрі йде лідер Батьківщини Ю.Тимошенко, а на Півдні і Сході – кандидат від Опозиційного блоку Ю.Бойко. Чим далі від Заходу, де лідерство Порошенка є відчутним, тим меншою є різниця між першим і другим місцем президентського рейтингу.

Відомо, що Президент України Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори, прийнятий парламентом 14 липня.

Зазначимо, що опитування проводилося до липневих полій на Закарпатті. Нагадаємо, 11 липня у Мукачеві відбулася масована перестрілка, через яку правоохоронці почали проведення антитерористичної операції. Збройний конфлікт відбувся між бійцями Правого сектору та людьми з оточення нардепа Михайла Ланьо. Звучали кулеметні черги та вибухи. Офіційно: 13 поранених, 1 загиблий.

За результатами одного з соціологічних опитувань, найвищий рівень довіри серед українців мають волонтерські організації. А от до політичних партій, нардепів та силових структур рівень довіри, в останній час, значно впав. Також, після подій у Мукачеві, українці проти вільного продажу зброї і "приватних армій". Прихильниками існування в Україні недержавних збройних організацій є тільки 11% українців.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber