1. Новини Закарпаття
  2. >

Росія порушила табу "не кидатись хлібом"

07.08.2015 17:45 Аналітика

У річницю введення "антісанкцій" Росія почала суперечливу кампанію зі знищення контрабандного м'яса, молочних продуктів і напівфабрикатів.

У річницю введення

Подаємо текст на мові перекладу

Як пише inoPressa, для знищення заборонених продуктів використовують майже все, що тільки можна: мобільні крематорії, самоскиди, землеущільнювачі і м'ясорубки.

Багато росіян ошелешені, адже вони не з чуток знають, що таке дефіцит продуктів. Дмитро Пєсков висловив сумніви в достовірності 270000 підписів під петицією протесту.

"Путін програє, кидаючи їжу в некрасивою бійці", - такий заголовок коментаря Леоніда Бершидського в The Bloomberg View.

Російський президент почав нову кампанію в пропагандистській війні з Заходом: це широко освітлюване знищення імпортних продуктів, заборонених російськими властями в помсту за західні санкції, але цього разу електорат не цілком підтримує Путіна, вважає оглядач.

Путін хоче, щоб продовольче ембарго стимулювало вітчизняних виробників і карало західні фірми, тому він велів знищувати всі заборонені продукти, перехоплені на російських кордонах.

Це рішення приголомшило багатьох росіян: вони згадали про довгих чергах в 1980-і і про голод в блокадному Ленінграді. Понад 280 тис. Людей підписали в інтернеті петицію з проханням скасувати указ про знищення продуктів, а конфіскат передавати нужденним.

"Але уряд Путіна - немов танк без заднього ходу. Державні телеканали завзято висвітлюють президентський указ та його виконання на практиці", - йдеться в статті.

"Я очікую, що неефективність кампанії зрівняється з її гротескового, - пише Бершидський. - Цікаво, про що думає Путін. Яким би високим не був його рейтинг, він не може дозволити собі виглядати смішним, коли економічне становище погіршується. Інакше він порушить таке ж суворе табу, як заборона викидати їжу".

"Рік потому після введення ембарго на західні продукти харчування Росія почала суперечливу кампанію зі знищення всього контрабандного м'яса, молочних продуктів і напівфабрикатів за допомогою мобільних крематоріїв, самоскидів, землеуплотнітелей і м'ясорубок", - пише Кортні Уївер в The Financial Times.

До середини четверга Россільгоспнагляд повідомив, що вже знищено 55 т персиків, нектаринів і помідорів в Смоленську, 20 т сиру в Оренбурзі і 9 - у Білгороді, а в Москві вилучено 28 т м'ясної продукції з Канади, Нідерландів та Німеччини і 28 т польських яблук і помідорів.

Якщо раніше ці заборонні заходи жартома називали війною з прошутто і пармезаном, з початком нової кампанії вони придбали більш зловісний відтінок, зазначає автор, повідомляючи, що один депутат Держдуми запропонував ввести покарання за ввезення санкційних продуктів до 12 років позбавлення волі, а молодіжні активісти проводять рейди в супермаркетах у пошуках заборонених європейських і американських товарів.

"Ця кампанія також підняла питання про свідоме знищення продовольства в країні, де більше десятої частини населення живе за межею бідності і багато пережили голод в період Другої світової війни і дефіцит продуктів в радянський час", - підкреслює Уївер.

"Я не розумію, як в країні, що пережила страшний голод війни й моторошні післяреволюційні роки, можна знищувати продукти харчування", - написав у себе в Twitter прокремлівський телеведучий Володимир Соловйов.

Понад 270 тис. Людей підписали в інтернеті протестну петицію, проте прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив журналістам:

"Указ президента обов'язковий до виконання", - і висловив сумніви в справжності підписів росіян.

"У четвер російський уряд" жорстко наїхало "на сир, - розповідає Томас Гроув читачам The Wall Street Journal. - Річниця заборони на продукцію західного сільського господарства ознаменувалася парадом харчового націоналізму. По державному телебаченню показали, як бульдозер їздить по купі яскраво-жовтих головок сиру".

Далі подаємо текст на мові оригіналу

Власти также пригрозили спалить испанскую ветчину и вывалить польские яблоки на ближайшую свалку.

Кремль защищает "антисанкции", уверяя, что они помогут России в развитии собственного сельского хозяйства и поспособствуют продвижению отечественных продуктов, которым зарождающийся российский средний класс зачастую предпочитает такие символы статуса, как сыр грюйер и мясные деликатесы из Италии, говорится в статье.

Российский министр сельского хозяйства Александр Ткачев сказал, что распространение запрещенных продуктов играет на руку черному рынку и что это продукция сомнительного качества.

"Мы не можем позволить, чтобы эти продукты поставлялись в наши магазины, сети и так далее, то есть рисковать здоровьем наших сограждан", - цитирует издание.

Хотя большинство россиян поддерживает жесткий антизападный курс властей, в случае с уничтожением продуктов Путин наталкивается на недовольство - не только необычайно сильное, но к тому же необычайно массовое, свидетельствует московский корреспондент Der Spiegel Беньямин Биддер.

Пару лет назад продукты в огонь кидали сомалийские боевики - по причине их иностранного происхождения. Недавно то же самое с упаковками гуманитарной помощи из США проделывало "Исламское государство". При этом показательное публичное уничтожение продуктов не ведет к росту рейтингов нигде. Почему же Кремль пошел на риск? - спрашивает автор.

По его мнению: "Москва жжет продукты, потому что иначе сами жадные чиновники их перепродают. Ведь до сих пор западные продукты продолжали поступать в московские супермаркеты".

"Москва не в состоянии цивилизованными способами обеспечить запрет на ввоз импортных товаров через свою границу, - полагает журналист. - Радикальные меры маскируют слабость системы. Государство, которое при Путине как будто бы очень сильно укрепилось, демонстрирует признаки несостоятельности".

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська