1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

"Наша країна ходить між "трьох сосен" і набиває собі об кожну лоба", - Лариса Івшина про конфлікт в Мукачеві

453
Аналітика Новини Мукачева

Спеціально для «Голосу Карпат» перебіг подій в Мукачеві та призначення Москаля на посаду губернатора області прокоментувала головний редактор щоденної всеукраїнської газети «День» Лариса Івшина.

"Наша країна ходить між "трьох сосен" і набиває собі об кожну лоба", - Лариса Івшина про конфлікт в Мукачеві

«Я вважаю,що це не випадкове явище і ця проблема дуже давня. Я б сказала, що за Часів Кучми сформувався ранньофеодальний уклад. Десь він укорінився глибше, і там ми маємо більші проблеми, десь слабше, і там це ще не помітно, але це загальноукраїнська проблема. І я думаю, що те, що вона вибухнула в Закарпатті не означає надто великої винятковості. Так, кордон, так, контрабанда, так, зрощення місцевої влади, але це не виняткове явище», – сказала редактор.

Однією з причин конфлікту в Закарпатті Лариса Івшина називає віддаленість краю від столиці та нечасті візити представників влади на Закарпаття.

«Здалеку все видно трохи інакше, ніж це бачать жителі Мукачева та Закарпаття загалом. Але у мене є особиста думка, адже я нещодавно була в Ужгороді і бачила людей, які говорили про прагнення до Європи. Але настрій людей добре читається. В розмовах ніхто не приховував, що вони давно не бачили нікого з Києва. Маю на увазі президента, прем’єра, міністрів. Вони казали, що до них сусіди-іноземці їздять частіше, ніж свої власні посадовці».

Головний редактор газети вважає, що побороти контрабанду можна лише спільними зусиллями і Геннадій Москаль має всі шанси це зробити.

«З цим треба боротись системно. Чи зможе радикально змінити цю ситуацію Геннадій Москаль? Я сподіваюсь, що на локальному рівні він таки зможе щось зробити, але це водночас показує, що ми застрягли в часі, адже він повертається через роки в те саме місце, до тих самих проблем, але в ускладненому вигляді. І це говорить про те, наша країна ходить між трьох сосен і набиває об кожну собі лоба», сказала редактор.

Також вона додала, що для ефективного вирішення всіх проблемних питань України та Закарпаття зокрема, треба «вирощувати» свіжі кадри, мати більшу лаву запасних і з Києва стежити, щоб децентралізація знову не перетворилась на вільні князівства, бо інакше буде дуже складно управляти країною.

Про Геннадія Москаля у Лариси Івшиної тільки хороші враження. Вона каже, що багато хто на нього сподівається. Також вона порівнює його з капітаном Жигловим, але в українських реаліях.

«Він завжди діяв не оглядаючись добре це чи погано. Революційна законність завжди допомагала створенню образу «рубаки», який він активно використовує», зазначила вона.

Головний редактор також не погоджується з думкою деяких експертів про те, що події в Мукачеві та Львові є спланованою акцією Росії, аби відвернути увагу від Сходу і безперешкодно розпочати наступ.

«Найпростіше до кожного прикладу причепити ярлик «Зроблено в Кремлі» і заспокоїтись. Певним чином, але дуже опосередковано, Росія таки причетна до цього катастрофічного сценарію, який здійснюється в країні, але це відбулось і за участі українських президентів та українських політиків. Локально зараз сліди Кремля в Мукачеві можна роздивитись тільки тоді, коли ми дамо відповіді на питання: «Це Кремль каже закарпатцям займатись контрабандою?», «Це Кремль каже вам вибирати депутатів?». Так, Кремль присутній у глобальних проблемах, але не можна водити кожну нашу проблему до нього», сказала пані Лариса.

Щодо шляхів виходу із ситуації що склалась, то Лариса Олексіївна вважає, що Україні треба навчитись виступати не з позиції жертви, а з позиції людей, які здатні взяти долю у свої руки.

«Так, це важко, але ці всі події послані нам за всі наші проблеми, які ми не вирішили раніше. Ми не мали достатньо мужності і характеру щоб протистояти, і тепер ми повинні це пережити і здійснити все те, що не здійснили за 23 роки»

Щоб вийти з цього непростого становища Україні, на думку експерта, потрібно рівно стільки часу, скільки вона сюди заходила.

«Котитися вниз легко, інертно, комфортно і заколисуюче. Але щоб переключити цей "рубильник" нам треба, щоб хтось виступав "домкратом" і сказав: «Ні, ми не здамося! Ми будемо краще жити! У нас є воля і в нас є гонор, в нас є характер і честолюбство». Так, ми дякуємо іноземцям, які нам допомагають, але і ми українці можемо багато цього. Треба запалити в собі характер і показувати його».

Нагадаємо, що подій в Мукачеві та призначення Геннадія Москаля вже прокоментували іноземні та українські експерти.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber