1. Головна
  2. >
  3. Аналітика

Венеціанська комісія схвалила зміни до Конституції України щодо децентралізації

230
Аналітика Україна

В Адміністрації президента Порошенка очікують на ухвалення відповідних змін у вересні.

Венеціанська комісія схвалила зміни до Конституції України щодо децентралізації

Тим часом експерти констатують, що децентралізація в Україні справді почала втілюватися, влада дотримується свої обіцянок. Водночас вони попереджають: одна справа – децентралізація податків і фінансів, інша – надання керівникам певних регіонів права впливати на зовнішню політику держави. Київ не має йти на жодні поступки, які могли б зрештою легалізувати угруповання «ДНР» і «ЛНР», наголошують фахівці.

Венеціанська комісія схвально оцінила зміни до Конституції України у частині децентралізації. Про це йдеться у попередньому висновку комісії щодо поправок до Конституції України, інформує «Еспресо.TV» із посиланням на сайт комісії.

Водночас Венеціанська комісія раніше висловилася категорично проти скасування депутатської недоторканності через вразливість депутатів. 

В Адміністрації президента України розраховують на ухвалення Верховною Радою змін до Конституції стосовно децентралізації в першому читанні в липні. Про це заявив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків. 

«Коли ми говоримо про конституційну реформу, то є питання змін до Конституції. Ми хочемо, щоб перше читання відбувалося в липні, а друге читання – у вересні. Це залежить від політичного процесу», – наголосив Дмитро Шимків.

«На національному рівні є політична воля провести децентралізацію»

Як зазначила Радіо Свобода експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Ярина Журба, децентралізація в Україні справді відбувається. 

«Ще немає, власне, утворених нових громад, але вже більше десятка областей затвердили перспективні плани утворення нових громад. І влада національного рівня всіляко сприяє цьому процесу. Тобто, є і методологічна підтримка, і освітня. На національному рівні є політична воля провести децентралізацію», – констатувала Ярина Журба.

Тим часом питання децентралізації має велике значення для врегулювання конфлікту на Донбасі. В угодах «Мінська-2» є пункт про реформу «з набуттям чинності нової Конституції, яка передбачатиме як ключовий елемент децентралізацію» та затвердження «особливого статусу окремих районів Донецької і Луганської областей». Донецький публіцист Денис Казанськийпідкреслив у коментарі Радіо Свобода, що під виглядом децентралізації сепаратисти, а точніше Кремль, який за ними стоїть, намагаються просунути свою давню ідею так званої «федералізації». Київ не має йти на жодні поступки, які могли б зрештою легалізувати так звані «ДНР» і «ЛНР», наголосив Денис Казанський.

За словами президента України Петра Порошенка, конституційна реформа стосовно децентралізації має відбутися до 25 жовтня і варто відвести відповідний термін на перехідні положення, оскільки необхідно буде внести зміни майже до півтисячі законів.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber