1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Я дякую усім закарпатцям»: Ірина Верещук про візит на Закарпаття та нову хвилю переселенців (ВІДЕО)

07.11.2022 21:09 Суспільство

На Закарпаття з робочим візитом приїхала Ірина Верещук.

На Закарпаття з робочим візитом приїхала Ірина Верещук.

Сьогодні, 7 листопада, Закарпатську область з робочим візитом відвідала Віцепрем’єр-міністерка – Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, пише "Карпатський об’єктив".

Спільно з представницею уряду голова Закарпатської ОВА Віктор Микита провели нараду з головами РВА, територіальних громад та іншими. Під час зустрічі вони обговорювали питання підтримки вимушених переселенців, забезпечення їх житлом та фінансовою допомогою.

На спільній прес-конференції, що відбулась у центрі «Неємія», Віктор Микита вкотре повторив, що нині головне завдання Закарпаття – бути міцним тилом і створювати усі найкращі умови для проживання і перебування тут наших переселенців. За словами голови ОВА він, як очільник області, звітував перед пані міністеркою, що у цьому напрямку було зроблено за 8 місяців.

Зі свого боку Ірина Верещук насамперед подякувала керівництву ОВА, головам територіальних громад та міжнародним організаціям за те, як вони скоординували свою роботу в регіоні. За її словами наша область є прикладом того, «як можна організувати щільну співпрацю» для людей, які «потребують прихистку і захисту, та хочуть почуватися безпечно».

«Я мала змогу сьогодні відвідати декілька локацій, де проживають наші діти наші люди, маломобільні та інклюзивні у тому числі» – розповіла Ірина Верещук. За словами міністерки, вона побачила на Закарпатті, те що хотіла.  «Люди готові» – запевнила урядовиця. Однак, за її твердженням, це все лягає на плечі обласної влади, а тому уряд мусить розділити цю відповідальність, і зробить все від нього залежне аби зменшити навантаження.

«Ми розглядаємо Закарпатську область як одну з п’яти, які будуть підтримувати наших людей, якщо хвиля міграції буде продовжуватись. Ми очікуємо, що ця хвиля на зимові місяці буде. Ми розраховуємо на Закарпатську область» – заявила Ірина Верещук.

Водночас пані міністерка висловила «велику подяку фонду «Карітас», Червоному Хресту України, Угорській Екуменічній службі, які показують своїми результатами наскільки їм небайдужа ситуація, котра сьогодні є в нашій державі». Також Ірина Верещук подякувала урядам Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, які є прилеглими до нашої держави.

«Я би хотіла ще сказати окреме дякую тим закарпатцям, котрі відкрили свої серця та домівки тисячам наших українських родин. До речі, це і відрізняє Закарпатську область від інших областей… Адже тут зовсім небагато людей нині проживають у закладах соціальної інфраструктури (школи, садочки, спортзали). Порівняно малий відсоток із тими кого прийняли сім’ї» – наголосила вона. «Я дякую усім закарпатцям, котрі продемонстрували, як Україна бореться. Як ми разом, плече в плече, можемо бути єдині. Саме це нас формує, як націю, і є запорукою нашої спільної перемоги» – підкреслила Ірина Верещук.

Відповідаючи на запитання журналістів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита повідомив, що на сьогодні 96% усіх садочків та шкіл області працюють, і близько 5% приймають вимушених переселенців. А це до 2000 людей. Однак, за його словами, це ніяк не впливає на навчальний процес.

Водночас очільник ОВА запевнив, що в області вже формується резерв місць, зокрема вже є декілька тисяч, для довготривалого проживання. Також у керівництва області є розуміння того, що людей може бути набагато більше, і є план який буде задіяно у разі, якщо приїде умовно 20 – 30 тисяч людей, або більше.

«Ми сьогодні працюємо з Угорщиною, Словаччиною, Румунією, які готові прийняти якусь частину вимушених переселенців… По 10 тисяч людей розселити у своїх населених пунктах. З часом ці люди зможуть повернутися» – розповів Віктор Микита. На уточнюючі запитання журналістів, скільки все таки очікується вимушених переселенців, Віктор Микита та Ірина Верещук запевнили, що скільки буде потрібно, стільки Закарпаття і прийме. Навіть якщо це буде 100 тисяч осіб. «Ніхто не замерзне, ніхто не залишиться на вулиці» – запевнив Віктор Микита.

 За його словами нову хвилю переселенців планують розселяти по всій території області. Адже, як каже голова ОВА, більшість вимушених переселенців хочуть проживати саме в Ужгороді, бо чомусь вважають що в інших громадах немає відповідних умов. Відтак за його даними нині в обласному центрі, при населенні 130 тисяч чоловік, офіційно зареєстровано близько 27 тисяч ВПО, і ще 27 тисяч переселенців, котрі не стали на облік з тих чи інших причин. Тобто соціальна інфраструктура перевантажена. При цьому він запевнив, що всі громади Закарпаття нині мають сучасну і добре розвинену інфраструктуру.

Очільник області також розповів, що нині на Закарпатті стоять на обліку й отримують підтримку від уряду близько 156 тисяч вимушених переселенців. Однак за даними мобільних операторів таких людей в регіоні 350 – 370 тисяч. Ця цифра змінюється. При цьому, за твердженням Віктора Микита, завдяки релокованому бізнесу, область вийшла на друге місце в Україні за темпами економічного зростання.

Запитали Віктора Микиту і щодо опалювального сезону. За його словами Закарпатська область повністю до нього готова.

«У нас немає центрального опалення. Практично у 99% населення опалення індивідуальне. Тільки Рахівська громада має централізоване опалення, але там воно працює на твердопаливних котлах, і відповідно запас дров уже сформований. У нас працюють міжнародні організації, котрі допомагають з дровами. Наприклад, Угорська Екуменічна служба забезпечила дровами 500 дворогосподарств» – розповів голова ОВА.

За його твердженням із фондів області також будуть підтримувати дровами родини військовослужбовців. Окрім того, він повідомив, що область формує резерв дров, і не тільки для власних потреб, а й для інших регіонів.

«Щодо газового опалення, то, як відомо, уряд здійснив усі заходи, аби забезпечити необхідну кількість газу у сховищах. Що стосується електроенергії, ми знаємо, яка ситуація в Україні. Ми не можемо сьогодні передбачити, що на Закарпатті 100% кожного дня буде електроенергія» – заявив Віктор Микита.

Але водночас заначив, що Закарпаття в якійсь мірі захищено, і тут найменше будуть відчуватися наслідки ракетних ударів порівняно з іншими регіонами.

Читайте також: Трудова мобілізація: відомо, на який термін та на які роботи залучать призовників 

Читайте на ГК:Важливе повідомлення для жителів області: рух вулицями тимчасово обмежать (СХЕМА)
Читайте на ГК:За дитячу жорстокість відповідатимуть батьки: в Ужгороді конфлікт між однокласниками закінчився бійкою і візитом поліції
Читайте на ГК:Небесна варта: Ужгородський ліцей придбав FPV-дрони для 128-ї бригади (ФОТО)
Читайте на ГК:300 доларів за «допомогу» у складанні іспиту з водіння: двом закарпатцям повідомили про підозру (ФОТО)
Читайте на ГК:Запобігання корупції: на Закарпатті відбувся мобільний курс оборонного менеджменту (ФОТО)
Читайте на ГК:Готель Брістоль зібрав кошти на розвідувальний БПЛА та передав його військовим
Читайте на ГК:Летальний наслідок від грипу: в Україні померла 9-річна дитина
Читайте на ГК:На Закарпатті водій намагався дати хабаря поліцейським: що було далі (ФОТО)
Читайте на ГК:День народження став днем поховання: полеглому Герою із Закарпаття мало б виповнитися 29 років (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Перепалка на Закарпатті: поліцейські затримали підозрюваного у нанесенні тяжких ножових поранень (ФОТО)
Читайте на ГК:Чемпіонат України з футболу: військовий Ужгородського РТЦК та СП зробив символічний удар м’ячем (ФОТО, ВІДЕО)